27 maja 2013

Umag – Klubowe Mistrzostwa Europy

Już w najbliższy weekend, w dniach 1-2 czerwca, w Chorwacji, w nadmorskiej miejscowości Umag drużyna aktualnych mistrzów Polski BHT Damy Radę Inowrocław będzie walczyć w klubowych mistrzostwach Europy. Inowrocławianie już trzeci rok z rzędu będą reprezentować Polskę na tej imprezie. Wśród pań przedstawicielem naszego kraju będzie zespół KKS Polonia Kępno – Wrocław.

Po udanym sezonie 2012 w rozgrywkach europejskich drużyna z Inowrocławia zakwalifikowała się do finałowego turnieju w Chorwacji z czwartego miejsca. W Umag wystąpi tylko osiem najlepszych ekip Starego Kontynentu. W poprzednich latach inowrocławianie zajmowali 8 miejsce w 2011 r. w Hiszpanii oraz 7 miejsce w ubiegłym roku w Portugalii.


Zespół Damy Radę Inowrocław

W tym roku trafili do grupy B, gdzie w pierwszym spotkaniu w sobotę o 10:45 zmierzą się z najlepszą ekipą z eliminacji, rosyjskim BHC SKKM – EKATERINODAR. W drugim meczu o 13:45 zagrają z węgierskim Salgótarjáni Strandépítok BHC. W ostatniej potyczce grupowej przeciwnikiem inowrocławian będzie drużyna BHC Sokół z Chorwacji. Spotkanie odbędzie się o godz. 18:15.

Arkadiusz Fajok (trener BHT Damy Radę Inowrocław): Do Chorwacji wyjeżdżamy już w środowe popołudnie gdzie jeszcze przed imprezą główną rozegramy kilka gier kontrolnych. Zależy nam bardzo, aby poprawić lokaty z lat ubiegłych. Naszym marzeniem jest zdobycie miejsca na podium. Myślę, że w obecnej dyspozycji zespół jest w stanie grać z najlepszymi zespołami w Europie na równym poziomie.

Z kolei wśród kobiet zespół KKS Polonii Kępno-Wrocław zagra w grupie A. ich rywalkami pierwszego dnia kolejno będą drużyny: węgierski Budaörs Beach Girls (11:30), szwajcarski Beachqueens (16:00) i chorwacki Detono Zagrzeb (19:00). Gry finałowe zaplanowano na niedzielę.

Zmagania polskich klubów będzie można śledzić na żywo w Internecie:

Mecze live: http://ebt2013.hrs.hr/multimedia.html

Strona Turnieju Finałowego: http://ebt2013.hrs.hr/

oraz dodatkowo na fan page’u Damy Radę Inowrocław: https://www.facebook.com/pages/SPRP-Damy-Rad%C4%99-Inowroc%C5%82aw/127003410670444

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest