2 czerwca 2013

Biało-czerwone w bojowych nastrojach

Już tylko godziny dzielą nas od pierwszego gwizdka w hali w Orebro. Atmosfera w polskiej ekipie jest bardzo dobra, a nastroje bojowe. Trener Kim Rasmussen odwołał dzisiejszy trening, po śniadaniu kadrowiczki miały zaplanowane jedynie zajęcia video – analizę taktyczną. Przeciw Szwedkom Polki zagrają w swoim podstawowym komplecie strojów, białych koszulkach i czerwonych spodenkach.

Spotkanie poprowadzi francuska para sędziowska, siostry Charlotte i Julie Bonaventura, delegatem Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej będzie Duńczyk Ole Frydkjaer Petersen.

Przed wyjazdem na halę, który wyznaczono na godzinę 16:30, nasze zawodniczki mają czas wolny, jedynie o 14:45 spotkają się na obiedzie. Część z nich wybrała się na spacer po okolicy, choć hotel Scandic, w którym zakwaterowana jest polska ekipa, leży na obrzeżach miasta, tuż przy autostradzie.

Orebro nie jest jednak zbyt duże, liczy nieco ponad 100 tysięcy mieszkańców. Z hotelu do hali Idrottshuset jedzie się niecałe 15 minut. Jest to nowy obiekt, co więcej jego oficjalne otwarcie nastąpi dzisiaj przed meczem.

Pojemność trybun wynosi 2000 miejsc, do wczoraj organizatorzy sprzedali nieco ponad 1500 wejściówek. Istnieje więc szansa, że gospodynie będą mogły liczyć na doping kompletu publiczności, pozostałe jeszcze bilety będzie można bowiem kupić jeszcze tuż przed spotkaniem. Ceny wejściówek, po przeliczeniu, wynoszą pomiędzy 90, a 130 złotych.

Plakat promujący mecz Szwecja – Polska /Fot. JKM

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest