12 czerwca 2013

O Puchar Braci Jureckich

W miniony weekend w kościańskiej hali sportowej przy ZS nr 4 odbył się 5 już turniej o Puchar Braci Jureckich. W turnieju organizowanym pod Patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce wystąpiło sześć drużyn. Triumfowała drużyna UKS Włoszakowice. W imprezie grają uczniowie klas czwartych, czyli dzieci, które np. w Kościanie we wrześniu ub.r. dopiero zaczęły przygodę z piłką ręczną.

Wyniki meczów finałowych:

finał: UKS Włoszakowice – Start Konin 14:3,

O 3 miejsce: Tęcza Kościan – UKS Spartanie Jerka 13:7,

O 5 miejsce Real Astromal Leszno – Polonia Środa 14:3.

Najlepszy strzelec: Dawid Paluszkiewicz (UKS Spartanie Jerka) – 23 bramki;
Najlepszy zawodnik: Mikołaj Musielak (Real Astromal Leszno);
Najlepszy bramkarz: Nikodem Stachurski (SPR GZK Włoszakowice)

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody (koszulki, materiały szkoleniowe, plakaty),
drużyny z miejsc 1-3 uhonorowano pucharami, a z miejsc 4-6 pamiątkowymi statuetkami.

– Cieszymy się z tego, że jesteśmy jednym z nielicznych turniejów towarzyskich, gdzie nie trzeba wnosić żadnych opłat. Drużyny chętnie zgłaszają się do turnieju, ponieważ sponsorzy: Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz oczywiście bracia Jureccy w pełni pokrywają koszty pobytu, posiłku i wszelkiego rodzaju opiekę: medyczną, sędziowską. W tym roku dostaliśmy też duże wsparcie z ZPRP. Podarowanie klaskaczy "Kocham ręczną"  bardzo uatrakcyjniło to nasz turniej pod względem widowiskowości i samego dopingowania – zaznacza współorganizator turnieju, Marek Szymkowiak, prezes Międzyszkolnego Klubu Sportowego Tęcza Kościan.

Obecny podczas rozgrywek Bartosz Jurecki pogratulował młodym sportowcom. Była możliwość zrobienia sobie zdjęć ze sportowcem i zdobycia autografu.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest