12 czerwca 2013

Młodzieżówka zagra w Norwegii

Środa była ostatnim dniem kilkudniowego zgrupowania młodzieżowej reprezentacji Polski kobiet. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Niewrzawę w najbliższy weekend wystąpi w turnieju towarzyskim. W norweskim Spikkestad, niedaleko Drammen, Biało-czerwone kolejno zmierzą się z zespołem gospodarzy, Szwecją i Danią.

Na zgrupowaniu w Warszawie trenowało siedemnaście zawodniczek. Wszystkie, łącznie z trzecią bramkarką Weroniką Kordowiecką zagrają w ROS Arenie. –To była konsultacja typowo selekcyjna. Kadra ćwiczy według programu ustalonego z Kimem Rasmussenem. Podobnie jak to było w przypadku rocznika 1992, zawodniczki o dwa lata młodsze, ćwiczą zgodnie z określonymi schematami treningowymi. Warianty gry w obronie jak i w ataku mają być kompatybilne z zespołem seniorek – powiedział trener Niewrzawa.

Szkoleniowiec z zadowoleniem przyznał, że awans reprezentacji Polski do finałów mistrzostw świata jest najlepszym z możliwych bodźców dla młodszych grup wiekowych.
– Odpowiednia praca została nagrodzona awansem. Wyeliminowanie Szwecji to motywator do jeszcze lepszej pracy na treningach i podczas turniejów. Dużo zawodniczek z grupy młodzieżowej trafiło teraz do klubów superligi np. w Gdyni, Koszalinie i Szczecinie. Tam dostaną szansę dalszego rozwoju sportowego – zakończył polski trener.

Program turnieju Scandinavian Open:


piątek, 14. czerwca
18:00 Norwegia – Polska
20:15 Dania – Szwecja

sobota, 15. czerwca
14:00 Szwecja – Polska
16:15 Norwegia  – Dania

niedziela, 16. czerwca
11:00 Polska – Dania
13:15 Norwegia – Szwecja.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest