13 czerwca 2013

Juniorzy młodsi zagrają z Francuzami

W piątek i sobotę reprezentacja Polski juniorów młodszych zmierzy się towarzysko z Francuzami w Deauville. Sparingi z Trójkolorowymi zakończą 10-dniową konsultację szkoleniową kadry prowadzonej prze trenera Jacka Okpisza. – W drużynie jest kilka nowych twarzy, cały czas się rozwijamy i sami jesteśmy ciekawi jak wypadniemy na tle gospodarzy, będziemy walczyć na całym boisku – zapowiada szkoleniowiec.

Nowe twarze o których wspomina trener to przede wszystkim Arkadiusz Ossowski z MTS Kwidzyn, a więc drużyny, która w tym roku sięgnęła po Mistrzostwo Polski juniorów młodszych, oraz Wiktor Kawka z Padwy Zamość, król strzelców finałów tej imprezy.

Młodzi kadrowicze zgrupowanie rozpoczęli jeszcze w ubiegłym tygodniu w Warszawie, skąd w poniedziałek przez Paryż udali się do położonego na północy Francji, nadmorskiego Deauville.

– Trenujemy dwa razy dziennie, kładąc nacisk na zarówno na taktykę jak i przygotowanie fizyczne. To wciąż bardzo młodzi chłopcy, w ich wieku wahania formy to nic niezwykłego. Francuskie drużyny młodzieżowe zazwyczaj prezentują wysoki poziom, dlatego szykują się ciekawe zawody. Przyjechaliśmy tu żeby walczyć przez całe 60 minut i sprawdzić się na tle silnego rywala – mówi Okpisz.

Trener ma do swojej dyspozycji siedemnastu zawodników, albowiem zdecydował się sięgnąć z listy rezerwowej właśnie po wspomnianego Ossowskiego.

Piątkowy mecz Francja – Polska rozpocznie się o godzinie 19:00, sobotni rewanż o 20:00.

ZOBACZ POWOŁANIE KADRY NARODOWEJ JUNIORÓW MŁODSZYCH NA CZERWCOWE ZGRUPOWANIE ORAZ MECZE TOWARZYSKIE WE FRANCJI.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest