16 czerwca 2013

Z Orlika do reprezentacji

SP 2 Lubicz w kategorii dziewcząt i SP 7 Ciechanów w kategorii  chłopców, to triumfatorzy drugiej edycji ogólnopolskiego turnieju Szczypiorniak na Orlikach. Zmagania o złote medale w zielonogórskiej hali Centrum Rekreacyjno-Sportowego obserwowała minister sportu i  turystyki Joanna Mucha w towarzystwie prezesa PKOl i ZPRP Andrzeja Kraśnickiego.

– Jesteście najlepsi z 10 tysięcy uczestników. Widzę, że akcja cieszy się coraz większym powodzeniem. Za rok być może zobaczymy 20 czy nawet 30 tysięcy dzieciaków takich jak wy. Niech hasłem akcji będzie "z Orlika do reprezentacji" – podsumowała minister Joanna Mucha.

Dwudniowe zawody odbywały się na ośmiu boiskach w Lubuskiem: w Zielonej Górze, Nowej Soli, Świebodzinie i Lubrzy. Najmłodsi adepci szczypiorniaka oprócz zmagań z rówieśnikami mieli możliwość zdobycia autografów i zrobienie wspólnych zdjęć z reprezentantami Polski. Wszyscy uczestnicy imprezy dopingowali później kadrowiczów Michaela Bieglera, walczących z Ukrainą o punkty w kwalifikacjach EHF Euro 2014.

 

– Taki turniej to super sprawa. Fajne nagrody, dobra organizacja. To zupełnie coś innego niż rywalizacja w hali, gdzie praktycznie gramy przez cały rok w różnych turniejach i lidze. Pierwszy raz spotkaliśmy się tak blisko z męską reprezentacją Polski. Sama jestem pod wrażeniem. Tę akcję trzeba kontynuować – powiedziała trener dziewcząt  SP 2 Lubicz, Daniela Wiśniewska.

W turnieju uczestniczyli uczniowie i uczennice szkół podstawowych urodzeni w 2000 roku i młodsi. W imprezie zobaczyliśmy  najlepszych przedstawicieli  z 16 województw, czyli w sumie 32 drużyny. Szczypiorniak na Orlikach jest programem, którego celem jest popularyzacja piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży, a także nauczycieli wychowania fizycznego w szkołach podstawowych. Akcję współfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo./Fot. G.Trzpil (3)


Wyniki finałów:

dziewczęta
SP 2 Lubicz – SP 12 Gniezno 10:5 (4:2)

chłopcy
SP 7 Ciechanów – SP 37 Szczecin 16:9 (7:5)

KOMUNIKATY KOŃCOWE:

TURNIEJ CHŁOPCÓW – plik pdf

TURNIEJ DZIEWCZĄT – plik pdf

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest