16 czerwca 2013

10 tysięcy grało na Orlikach

– Bardzo się cieszę, że w turnieju bierze udział coraz więcej uczestników. Wiem, że są jeszcze szkoły, który nie zdecydowały się na start. W tym roku grało 10 tysięcy dzieci. Dyscyplina m.in. dzięki turniejowi się rozwija. Mam nadzieję, że na Orlikach wychowamy przyszłych reprezentantów – powiedziała minister sportu i turystyki Joanna Mucha.

Minister podczas spotkania z przedstawicielami mediów, podsumowującego akcję „Szczypiorniak na Orlikach” nie kryła zadowolenia. Dodatkowo przyznała, że obie reprezentacje Polski, mężczyzn i kobiet, które ostatnio awansowały do imprez głównych, nie muszą się martwić o godnych następców.

– Mamy świadomość, że coraz lepsza kondycja dyscypliny jest pochodną programów, które Związek realizuje. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia ministerstwa, jak i naszego sponsora strategicznego PGNiG – podkreślił prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki.

Sternik ZPRP zaznaczył, że kolejnym etapem strategii będzie trwałe wejście do szkół, środowiska akademickiego i wojskowego. To zezwoli na systematyczny udział polskich reprezentacji w imprezach najwyższej rangi.

– W tym roku organizujemy mistrzostwa Europy kobiet do lat 17, za rok mistrzostwa Europy mężczyzn do lat 18, a w 2016 roku mistrzostwa Europy mężczyzn. Te ostatnie ogląda 1,5 miliarda widzów – podsumował prezes Kraśnicki.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest