17 czerwca 2013

ME Masters: Ślązacy wrócili z brązem

Od 14 do 16 czerwca we włoskim Brixen – Bessanone rozegrywane były X Mistrzostwa Europy Masters w piłce ręcznej. W pięciu kategoriach wiekowych (dwie kobiet i trzy mężczyzn) wystartowały czterdzieści trzy drużyny z dwunastu państw. Ekipa Silesia Polska w męskiej kategorii +50 wywalczyła trzecie miejsce, pokonując w meczu o brąz Oldboys Bochnia.

Włoski czempionat zdominowały zespoły węgierskie, które miały swoich przedstawicieli w czterech finałach, zdobywając trzy tytuły mistrzowskie, jeden wicemistrzowski i jedno trzecie miejsce.

W Brixen nie zabrakło też akcentu polskiego. W kategorii +50 lat startowały trzy ekipy (Śląsk Polska, Szczecin Polska oraz Oldboys Bochnia), a w +45 – Śląsk Polska.

Polacy nie wracają z pustymi rękami, jako że starsi weterani Śląsk – Polska wywalczyli brązowy medal, pokonując w „małym finale” ekipę z Bochni 9:6. Szczecin zakończył rywalizację na ósmym miejscu, a Śląsk – Polska w kategorii +45 zajął miejsce jedenaste.

Trzeci zespól Europy „najwcześniej urodzonych szczypiornistów” nie przegrał żadnego meczu, wygrywając w eliminacjach 17:10 z Roma Handball oraz remisując z MHK Martin (Słowacja) 9:9 i z Nebruseni Dragulji (Słowenia) 7:7.

To wystarczyło tylko na „mały finał”, choć do gry o złoty krążek zabrakło niewiele. Praktycznie „zimnej krwi”, gdyż na cztery minuty przed końcem meczu z Martinem, Ślązacy prowadzili trzema bramkami i pozwolili rywalom zremisować.

Brązowe medale Mistrzostw Europy Masters wywalczyli: Gerd Golla, Wiesław Wronka, Marek Baron, Henryk Szymoś, Franciszek Świtalik, Andrzej Olszówka, Krzysztof Płonka, Marek Musiał, Marek Pawłowski, Kazimierz Wiśniowski, Marek Kalinowski, Andrzej Lasko, Marek Mazur, Ryszard Plinta oraz trenerzy: Marian Olszówka i Tadeusz Piątkowski.

Dodajmy, że w kat+50 najlepszym bramkarzem został Roman Krakowski, a najskuteczniejszym strzelcem – Jerzy Garpiel. Obaj z Oldboys Bochnia.

Medaliści X Mistrzostw Europy Masters:

Kobiety + 43
1.
Smile Handball (Węgry)
2. Masters Star Brixen (Włochy)
3.
ETO XXL (Węgry)

Kobiety +33
1. Dorvan Masters (Włochy)
2. Angyalok Budapest (Węgry)
3. Sassari 1976 (Włochy)

Mężczyźni +50
1. Budapest Old Boys (Węgry)
2. MHK Martin (Słowacja)
3. Silesia – Polska

Mężczyźni +45
1.
Budapest Old Boys
2. HC Viimsi (Estonia)
3.
Italian Masters

Mężczyźni +35
1. HC Meve (Ukraina)
2. Rosja
3. Kolding IF (Dania)

Z Brixen Tadeusz Piątkowski

Źródło: handball.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest