24 czerwca 2013

Delegaci ZPRP spotkali się w Warszawie

W miniony weekend w Warszawie spotkali się delegaci ZPRP, którzy w najbliższym sezonie będą pełnili funkcję pełnomocników Zarządu Związku w czasie meczów, na które zostaną wyznaczeni. Podczas dwudniowego seminarium odbył się szereg wykładów, mających na celu przygotowanie do następnej edycji rozgrywek ligowych i pucharowych.

To właśnie ci panowie będą czuwać nad właściwym przebiegiem spotkań piłki ręcznej w zbliżającym się sezonie /Fot. ZPRP

Tematyka tegorocznych wykładów obejmowała jeszcze szerszy zakres niż w latach ubiegłych, oto jak przedstawiał się program seminarium:

– I-szy wiceprezes ZPRP Henryk Szczepański omówił projekt regulaminu wykonywania funkcji delegata ZPRP oraz sędziego głównego turniejów w piłce ręcznej i w piłce ręcznej plażowej,

– wiceprezes ZPRP prof. Bogdan Sojkin przedstawił zagadnienia dotyczące marketingu sportowego w piłce ręcznej,

– reprezentujący stowarzyszenie „Nigdy więcej” Jacek Purski zreferował podstawowe zasady przeciwdziałania rasizmowi podczas zawodów sportowych,

– doradca prawny ZPRP Marian Rudnik odniósł się do pracy delegata ZPRP w świetle obowiązujących przepisów prawnych,

– Komisarz Ligi ZPRP Bogusław Trojan przedstawił aktualne regulacje wewnętrzne dotyczące rozgrywek organizowanych przez ZPRP.

Ponadto Mirosław Baum, przewodniczący Kolegium Sędziów ZPRP,  omówił interpretację wybranych, najciekawszych zagadnień dotyczących przepisów gry. Z kolei członek Kolegium Marek Żabczyński, przedstawił zasady pracy delegata ZPRP w zbliżającym się sezonie.

Seminarium zakończyło się testem sprawdzającym znajomość zagadnień oraz przepisów gry.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest