24 czerwca 2013

Gimbystra mistrzem Podbeskidzia

Poznaliśmy nowego mistrza Podbeskidzia w piłce ręcznej dziewcząt. To drużyna GimBystra prowadzona przez trenera Marcina Węgrzyna. W minioną sobotę w Węgierskiej Górce zakończyły się rozgrywki Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Rywalizacja pomiędzy szczypiornistkami trwała od września 2012 roku.

Po półmetku prowadziła dość niespodziewanie drużyna z Żywca, która nieznacznie wyprzedzała ekipę GimBystra. Ostatecznie to właśnie ta drużyna sięgnęła po tytuł mistrza Podbeskidzia. Wicemistrzem został Żywiec. Natomiast mistrz z poprzedniego sezonu – LKS Orzeł Łękawica – uplasował się na trzecim miejscu. W klasyfikacji mistrzostw Żywiecczyzny wygrała ekipa LKS Orzeł Łękawica przed Żywcem i Twardorzeczką. Mistrzem Ziemi Bielskiej została drużyna GimBystra.

– To był niezwykle długi sezon i rekordowy, bo po raz pierwszy rywalizowało aż siedemnaście drużyn. Nie brakowało niespodzianek i emocji. Były momenty, w których drużyny potrafiły z beznadziejnego wyniku wyjść na prowadzenie – mówi Sabina Kiełtucka, rzecznik prasowy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Teraz szczypiornistki udają się na zasłużone wakacje. Do rywalizacji w nowym sezonie 2013/2014 mają przystąpić 7 września w Łękawicy.

Podbeskidzka Liga Amatorska Piłki Ręcznej Dziewcząt rozgrywana jest pod honorowymi patronatem Związku Piłki Ręcznej w Polsce.


Fot. Karolina Kastelik
KOMUNIKAT KOŃCOWY – plik pdf

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest