26 czerwca 2013

MKS Handball Liga: poznaliśmy zwycięzców

W ostatni weekend roku szkolnego na obiektach sportowych przy gimnazjum nr 54 w Poznaniu odbył się finałowy turniej MKS Handball Ligi dla uczniów klas piątych. Po całorocznych zmaganiach młodych poznańskich piłkarzy ręcznych nadszedł czas na wyróżnienie najlepszych drużyn. Pierwsze miejsce w sobotnim turnieju i całych rozgrywkach zajęli uczniowie ze SP nr 7.

Tuż za ich plecami uplasowali się zawodnicy SP.46, a rzutem na taśmę na najniższy stopień podium wskoczyli podopieczni Huberta Bedyńskiego ze SP.84.

Sam turniej był wielkim świętem młodzieżowej piłki ręcznej. Rozgrywane jednocześnie na dwóch boiskach mecze dostarczyły wielu wrażeń. Były sportowe emocje, grillowy poczęstunek, konkurs na "rzut Siódmiaka",nie zabrakło nagród zespołowych i indywidualnych.

Żaden uczestnik nie wróciłł do domu z pustymi rękoma, a licznie zgromadzona publiczność wielokrotnie nagradzała młodych sportowców gromkimi brawami.

Dwa dni wcześniej , w  czwartek 20 czerwca, na boisku przy SP nr 7 odbył się finałowy turniej MKS Handball Ligi dla uczniów klas czwartych. W rozgrywanej w upale imprezie wystartowało osiem zespołów, reprezentujących siedem poznańskich szkół podstawowych. Było dużo zabawy i sportowych emocji.

Najlepszym zespołem wśród uczniów klas czwartych w sezonie 2012/2013 została prowadzona przez trenera Piotra Kawałka ekipa SP.46. Srebrny medal zdobyli uczniowie SP.15, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy reprezentujący SP.71.

MKS Poznań Handball Liga ma na celu na popularyzację piłki ręcznej wśród najmłodszych.

Projekt jest współfinansowany przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Poznana, a partnerem jest Poznański Szkolny Związek Sportowy. Nagrody ufundowała Fabryka Śmiechu "Michałek" oraz Firma Przetwórstwa Mięsnego "Doktor Maryniak".