28 czerwca 2013

Juniorzy zagrają w OME

22 reprezentacje, ponad 300 uczestników, 83 mecze – tak w kilku liczbach można przedstawić Otwarte Mistrzostwa Juniorów. Impreza – z udziałem Polski – zostanie rozegrana w dniach 1-5 lipca w Goeteborgu. Podopieczni Leszka Biernackiego w grupie wstępnej za rywali będą mieli kolejno: Czechy, Holandię, Szwecją i Belgię.

Biało-czerwoni od niedzieli trenują w Cetniewie. 18-osobowa kadra została zmniejszona do szesnastu zawodników. Nasza drużyna do Szwecji wyruszy w sobotę wieczorem promem, kursujacym na trasie Gdynia-Karlskrona. Później czeka ją jeszcze 400 km podróż autokarem do Goeteborga.

– Zagramy w optymalnym składzie. Kluczowy dla nas bedzie pierwszy dzień turnieju. Mecze z Czechami i Holandią dadzą odpowiedź czy awansujemy do czołowej ósemki. Później gramy z wicemistrzem Europy, Szwecją, która w styczniu mocno nas sprawdziła w grach kontrolnych. Jeżeli wszystko pójdzie po naszej myśli, to ostatni mecz w grupie, z Belgią, może nie mieć już większego znaczenia – ocenił trener Biernacki.

Szkoleniowiec zaznaczył, że w turnieju zabraknie kilku silnych drużyn, jak Niemcy i Francja. Niektórzy uczestnicy traktują OME, jako przygotowanie do sierpniowych mistrzostw świata na Węgrzech.   

– Mamy w składzie kilku bardzo utalentowanych zawodników, jak choćby bramkarz Adam Morawski, czy najmłodszy Michał Wypych. Ten drugi wywodzi się z kadry Jacka Okpisza. Zasługuje, aby mu dać szansę, a przy okazji nabierze doświadczenia – zakończył Biernacki.
  
Reprezentacja Polski na OME 2013:
bramkarze: Mateusz Kornecki,  Adam Morawski;  
rozgrywający Ignacy Bąk, Tomasz Gębala, Paweł Genda, Maciej Tokaj, Tomasz Wawrzyniak, Mateusz Góralski;            
obrotowi: Maciej Gębala, Michał  Wypych;                 
skrzydłowi: Jakub Malczewski,  Jan Czuwara, Robert Grabarczyk, Jakub Olszewski, Marcin Szopa,  Mateusz  Mazur.                                                

Program meczów Polski w I fazie OME:
1.07.
15:00 Czechy – Polska
20:00 Polska – Holandia

2.07.
17:00 Polska – Szwecja

3.07
15:00 Belgia – Polska.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest