3 lipca 2013

Polska kandydatem do organizacji MŚ 2019

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej ogłosiła listę państw, które wysłały listy intencyjne w sprawie organizacji mistrzostw świata, zarówno kobiecych jak i męskich, w roku 2019. W gronie siedmiu krajów ubiegających się o prawo organizacji męskiego turnieju finałowego znalazła się również Polska.  

Kandydaci do organizacji MŚ mężczyzn w 2019 roku:

Dania, Niemcy, Macedonia, Norwegia, Polska, Słowacja, Szwecja

Kandydaci do organizacji MŚ kobiet w 2019 roku:

Japonia, Macedonia, Norwegia, Słowacja, Tunezja, Ukraina

Procedura aplikacyjna:

Do 2. września wszyscy kandydaci muszą przedstawić ogólną koncepcję organizacji imprezy, z założeniami dotyczącymi m.in. logistyki, bezpieczeństwa, promocji .

Na początku października (data zostanie jeszcze potwierdzona) wszystkie zainteresowane federacje będą miały okazję do zaprezentowania swoich aplikacji w centrali IHF w szwajcarskiej Bazylei.

Władze IHF będą oceniać wszystkie prezentacje w ścisłej współpracy z Komisją ds. Organizacji Imprez IHF, a następnie potwierdzą te aplikacje, które zostaną przedstawione Radzie IHF.

Rada IHF przyzna prawa do organizacji Mistrzostw Świata 2019 na swoim pierwszym spotkaniu, zaraz po Zwyczajnym Kongresie IHF w Doha, który zaplanowano na 28 października 2013 roku.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest