4 lipca 2013

OME: Juniorzy o włos od gry o medal

Polska zwyciężyła Słowację 29:21 w pierwszym meczu drugiej fazy Otwartych Mistrzostw Europy Juniorów w Goeteborgu. W innym spotkaniu grupy 1 Dania pokonała Szwecję 23:16. Biało-czerwoni późnym wieczorem zremisowali z Danią 21:21. Wynik oznacza, że nasz zespół zagra w piątek o 5 miejsce z Austrią.

Mecz ze Słowacją w wykonaniu polskiego zespołu był dobrymi zawodami. Podopieczni Leszka Biernackiego postawili się mocno w obronie, z której wyprowadzali kontry. W ataku pozycyjnym też popisywali się udanymi akcjami. Od pierwszych minut spotkania przewaga Biało-czerwonych systematycznie rosła. Między słupkami naszej bramki, przez większość meczu, doskonale spisywał się Mateusz Kornecki. Mecze tej fazy rozgrywane były systemem 2×25 min.

Tylko wygrana z Danią zapewniała Biało-czerwonym prawo gry o najniższy stopień podium. Nasz zespół do spotkania przystąpił bardzo skoncentrowany. Dania to godny rywal. Nic dziwnego, że oba zespoły stworzyły niezwykle ciekawe widowisko. Było w nim dosłownie wszystko: wspaniale rzuty, parady bramkarzy, kontry, kary 2-minutowe, gorący doping publiczności.

– To był kapitalny, wprost rewelacyjny mecz – bezpośrednio po potyczce z Duńczykami mówił trener Leszek Biernacki. – Obie drużyny do szatni schodziły smutne. Rywale, gdyż nie zagrają o złoty medal, a my bo nie powalczymy o trzecie miejsce.

Do przerwy Duńczycy prowadzili jednym trafieniem. Później Polacy szybko doskoczyli na remis, ale rywale ponownie objęli prowadzenie – trzema bramkami. Następnie szala zwycięstwa przechyliła się na naszą stronę. Skandynawowie odrobili straty dwóch goli i znowu wyszli na najniższe z możliwych prowadzenie. Podopieczni Biernackiego doprowadzili do remisu, w końcówce byli w posiadaniu piłki, ale wyniku nie zdołali już zmienić.