5 lipca 2013

Bogdan Wenta trenerem sezonu w LM

Bogdan Wenta trenerem, który najbardziej pomógł swojemu klubowi w minionych rozgrywkach Champions League. Tak zdecydowali w internetowym głosowaniu fani piłki ręcznej z całego świata. Szkoleniowiec Vive Targi Kielce w pokonanym polu zostawił same trenerskie znakomitości.

/Fot. G.Trzpil

Wśród nominowanych do tytułu trenera, który "zrobił najwięcej dla swojego klubu w ostatnim sezonie Ligi Mistrzów" znaleźli się również Martin Schwalb z HSV Hamburg, Lino Cervar z Metalurga Skopje, Carlos Ortega z MKB Veszprem, Talant Dujschabaev z Atletico Madryt, Ljubomir Vranjes z Flensburga oraz Xavi Pascual z FC Barcelony.

Głosowanie odbywało się na oficjalnym, facebook’owym profilu Ligi Mistrzów. Ponad 50% głosów zebrał Bogdan Wenta pracujący od pięciu sezonów w Kielcach. – To jest ogromny sukces naszego klubu – mówił szkoleniowiec o wynikach w minionym sezonie, podkreślając jednocześnie, że na sukces pracował cały zespół.

"Jako outsider drużyna Vive Targi Kielce w meczu półfinałowym stworzyła z Barceloną świetne widowisko, a następnie po porywającym meczu o trzecie miejsce pokonała broniące tytułu THW Kiel" – napisano z kolei na profilu EHF Velux Champions League.

Nowy sezon Ligi Mistrzów zaczyna się pod koniec września. Wtedy Vive Targi Kielce zagra z francuską Dunkierką. W grupie B kielczanie zmierzą się również z THW Kiel, Atletico Madryt, KIF Kolding oraz drużyną, która wygra jeden z turniejów kwalifikacyjnych.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest