5 lipca 2013

Ostatnia prosta przygotowań juniorek

W tym miesiącu centrum polskiej, kobiecej piłki ręcznej jest Szczyrk. To właśnie w miejscowym COS na zgrupowaniach spotkały się juniorska i młodzieżowa reprezentacja Polski. Zawodniczki Haralda Tłuczykonta są już na ostatniej prostej przygotowań do finałów ME, które w sierpniu odbędą się w Gdańsku i Gdyni. W przyszłym tygodniu w Szczyrku odbędzie się też krótka konsultacja szkoleniowa reprezentacji seniorek.

/Fot. Archiwum ZPRP

Swój pierwszy mecz w ramach czempionatu Starego Kontynentu polskie juniorki rozegrają 15 sierpnia w Gdyni, ich rywalkami będą Portugalki. W grupie Biało-czerwone zmierzą się jeszcze z Rumunią (16.08) i Hiszpanią (18.08).

Zgrupowanie w Szczyrku potrwa do 11. lipca. Następnie kadra spotka się w Giżycku (17-26.07), gdzie w ramach turnieju towarzyskiego podejmie Francuzki i Białorusinki.

Bezpośrednio przed turniejem głównym juniorki mają zaplanowane jeszcze krótką konsultację w Gdańsku (02.08-08.08). Bezpośrednie zgrupowanie przed turniejem rozpocznie się 12. sierpnia.

Także do 11. Lipca w Szczyrku trenować będzie reprezentacja młodzieżowa. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy szykują się bowiem do turnieju towarzyskiego w węgierskim Godollo (12-14.07), rywalkami Polek będą tam zespoły gospodarzy, Danii oraz Rumunii.

Seniorki z kolei w najbliższym czasie nie będą rozgrywały żadnych oficjalnych spotkań, zgrupowanie w Szczyrku (11-14.07)to pierwsza faza przygotowań do niezwykle ważnych spotkań w kwalifikacjach do finałów ME 2014 – w październiku reprezentantki Polski czeka bowiem wyjazdowy mecz w Czarnogórze oraz niezwykle istotny pojedynek przed własną publicznością przeciw Czeszkom.

Zobacz powołania na konsultacje w Szczyrku:

REPREZENTACJA JUNIOREK

REPREZENTACJA MŁODZIEŻOWA

REPREZENTACJA SENIOREK

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest