11 lipca 2013

Rehasport Clinic partnerem ZPRP

Rehasport Clinic partnerem medycznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Stosowną umowę podpisali dziś w Warszawie prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki oraz prezes Rehasport Clinic dr Witold Dudziński. Na mocy porozumienia Rehasport objął opieką medyczną, z zakresu urazów narządu ruchu oraz dietetyki i suplementacji, reprezentantki i reprezentantów Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.

Podczas dzisiejszego spotkania Rehasport Clinic była reprezentowana również przez wiceprezesa Zarządu dr Przemysława Lubiatowskiego, a ZPRP przez członka Zarządu ds. medycznych dr Pawła Cieślę oraz sekretarza generalnego Marka Góralczyka.

– Bardzo się cieszę, że do grona naszych partnerów dołączyła tak renomowana, profesjonalna i ceniona zarówno w Polsce jak i za granicą klinika jaką jest Rehasport. Nasza współpraca trwa już kilka lat, już wcześniej bowiem w Rehasport operowani byli i przechodzili rehabilitację również reprezentanci Polski w piłce ręcznej. Nasza dyscyplina sportu jest bardzo wyczerpująca i kontaktowa, dlatego stała opieka medyczna jest w przypadku piłkarzy ręcznych wręcz niezbędna – podkreślił prezes Kraśnicki.

– Muszę przyznać, że piłka ręczna to swego rodzaju współczesna, cywilizowana forma wojny. Szczypiorniści to bardzo twardzi ludzie, ale co zrozumiałe również potrzebują pomocy medycznej. W naszej ofercie mamy również usługi z zakresu biomechaniki, psychologii i dietetyki, które stały się dziś nieodzownymi elementami wyczynowego uprawiania sportu.  Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza współpraca ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce rozwija się w tak systematyczny sposób – powiedział prezes Dudziński.

– Piłkarze ręczni to bardzo sumienni i odpowiedzialni pacjenci, jeżeli chodzi o przygotowanie do zabiegów czy rehabilitację mogę mówić o nich w samych superlatywach – dodał dr Lubiatowski, którego pacjentami byli m.in. Michał Jurecki, Grzegorz Tkaczyk, Tomasz Rosiński, Bartłomiej Tomczak czy Piotr Grabarczyk.

 

Porozumienie obowiązywać będzie do dnia 31 grudnia 2016 roku. Celem zawarcia umowy jest z jednej strony zapewnienie ZPRP opieki medycznej z zakresu urazów narządu ruchu oraz dietetyki i suplementacji dla zawodników kadr narodowych we wszystkich kategoriach wiekowych, z drugiej zaś strony budowanie wśród klientów, w tym kibiców piłki ręcznej, pozytywnego wizerunku Rehasport Clinic.

Rehasport Clinic to renomowana marka, która zyskała uznanie zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju.

Rehasport Clinic powstał w roku 2004 dla kontynuacji misji zawartej w życiowym dziele profesora Wiktora Degi. W ubiegłym roku w klinice wykonano blisko 1000 operacji, a gabinety lekarzy i fizjoterapeutów każdego miesiąca odwiedza blisko 3 tysiące osób.

/Fot. JG (3)

Pacjentami Rehasport jest wiele gwiazd polskiego sportu, jednak nie jest to klinika wyłącznie dla wyczynowych sportowców.

– Większość osób, które oddały pod opiekę rzecz najcenniejszą – zdrowie, nie jest herosami stadionów. Zajmujemy się pacjentami neurologicznymi, dziećmi, rehabilitacją kobiet w ciąży, medycyną podróży. Nasze kompetencje związane są z ortopedią, radiologią, chirurgią kończyny górnej, rehabilitacją ortopedyczną, rehabilitacją neurologiczną, rehabilitacją najmłodszych – wyjaśnia prezes Dudziński.

Zespół Rehasport Clinic składa się z ortopedów, radiologów, lekarzy medycyny sportowej, lekarzy rehabilitacji, chirurgów, internistów, fizjoterapeutów, ale również z trenerów przygotowania fizycznego, biomechaników, psychologów, dietetyków i menadżerów sportowych.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest