15 lipca 2013

Podbeskidzie z wizytą w Szczyrku

W ostatnich tygodniach w Szczyrku dominowała piłka ręczna kobiet. Na zgrupowaniach przebywały tam reprezentacja Polski juniorek, młodzieżowa i seniorek. W miniony weekend kadrowiczki miały gości na teningu, odwiedziły je zawodniczki z Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

W Szczyrku jako pierwsza zjawiła się kadra kobiet do lat 17. W połowie sierpnia dziewczęta zagrają w Mistrzostwach Europy w swojej kategorii wiekowej w Gdańsku i Gdyni.

Konsultację szkoleniową miała tam również kadra młodzieżowa, która prosto z miejscowego COS pojechała na towarzyski turniej na Węgry.

Z kolei od czwartku do niedzieli (11 – 14 lipca) w Szczyrku przebywała kadra seniorek z takimi gwiazdami jak Kinga Byzdra, Alina Wojtas, Kinga Grzyb, Karolina Kudłacz, Weronika Gawlik czy Karolina Semeniuk-Olchawa.

Z nadarzającej się okazji skorzystały zawodniczki z Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Najpierw pojechały do Szczyrku na mecz sparingowy kadry do lat 17 z kadrą do lat 19. W tym spotkaniu starsza kadra pokonała młodszą 29:18 (18:8).

Z kolei w sobotę (13 lipca) podbeskidzkie szczypiornistki miały okazję oglądać trening seniorskiej kadry, a potem zdobyć autografy i zrobić sobie wspólne zdjęcia z finalistkami MŚ 2013.

Przy okazji spotkania podbeskidzkie szczypiornistki również wręczyły kadrowiczkom smycze, które mają przynieść im szczęście podczas grudniowych Mistrzostwach Świata w Serbii. Natomiast sztab szkoleniowy z trenerem Kimem Rasmussenem otrzymał ligowe gadżety i specjalne koszulki.

/Fot. ŚlZPR

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest