26 lipca 2013

Podział punktów na zakończenie

Na zakończenie turnieju towarzyskiego w Giżycku reprezentacja Polski juniorek zremisowała z Francją 23:23. Podopieczne Haralda Tłuczykonta zajęły pierwsze miejsce w imprezie, która była dla drużyny  ostatnim sprawdzianem przed finałami ME w Gdańsku i Gdyni (15-25 sierpnia).

Początek spotkania z Francuzkami to wyrównana gra z obu stron. Dopiero w dziesiątej minucie na dwubramkowe prowadzenie, dzięki trafieniu Aleksandry Kwiecińskiej wyszła reprezentacja Polski.

Podopieczne Haralda Tłuczykonta przed zmianą stron powiększyły swoją przewagę o jeszcze jedno oczko i do przerwy wygrywały 15:12.

W drugiej części meczu Trójkolorowym szybko udało się doprowadzić do remisu. Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Oba zespoły miały swoje szanse, aby zakończyć turniej zwycięstwem, ale żadnej ta sztuka się nie udała. Pojedynek zakończył się remisem 23:23.

Niestety planowany na popołudnie mecz z Polska – Białoruś nie odbył się, ponieważ drużyna naszych wschodnich sąsiadów postanowiła wyjechać bezpośrednio po porannej porażce z Trójkolorowymi 18:31.

/Fot. MF

Plan gier turnieju:

24.07.2013

Polska – Białoruś 26:23 (11:12)

Bramki dla Polski: Urbaniak 2, Herbut 1, Nocuń 4, Zimny 3, Mokrzka 4, Trawczyńska 4, Kwiecińska 2, Balsam 2, Dworczak 4.

Białoruś – Francja 23:25 (11:14)

Polska – Francja 22:16 (11:7)

Bramki dla Polski: Balsam 1, Urbaniak 1, Herbut 1, Jackiewicz 3, Zimny 5, Mokrzka 1, Konofał 3, Gadziszewska 1, Kwiecińska 6.

25.07.2013

Francja – Polska 24:16 (9:7)

bramki dla Polski: Jackiewicz 1, Zimny 5, Nocuń 2, Konofał 1, Kwiecińska 5, Trawczyńska 3, Dworczak 1.

Polska – Białoruś 29:18 (12:8)

bramki dla Polski: Konofał 3, Nocuń 2, Dworczak 3, Kwiecinska 4, Sarnecka 1, Urbaniak 2, Herbut 2, Zimny 4, Trawczyńska 6, Jackiewicz 1, Mokrzka 1.

Francja – Białoruś 24:24 (10:10)

26.07.2013

Białoruś – Francja 18:31 (8:13)

Francja – Polska 23:23 (12:15)

bramki dla Polski: Urbaniak 4, Herbut 1, Jackiewicz 2, Zimny 4, Nocuń 3, Kwiecińska 6, Świerżewska 1, Dworczak 1, Trawczyńska 1.