30 lipca 2013

Poznaj terminarz gier Polek w MŚ 2013

Do rozpoczęcia Mistrzostw Świata Kobiet Serbia 2013 zostało 128 dni. Polscy kibice, zainteresowani oglądaniem meczów reprezentacji Polski z wysokości trybun, już mogą planować pobyt w Zrenjaninie. Tam Polki w grupie C rywalizację rozpoczną 7 grudnia o godz. 18:00 meczem z Paragwajem. Kto zostanie w domu, ten będzie mógł oglądać mecze na kanałach TVP.


Fot. Kuba Gucma

Po dniu przerwy podopieczne Kima Rasmussena będzie czekało o wiele trudniejsze zadanie. Naprzeciwko staną brązowe medalistki poprzedniego czempionatu – Hiszpanki. 10 grudnia rywalem Biało-czerwonych będzie Angola – 8. zespół MŚ 2011 w Brazylii. Po kolejnym dniu odpoczynku nasz zespół zmierzy się z następnym przedstawicielem Ameryki Płd. w grupie C – Argentyną. To 23. drużyna wspomnianego wyżej mundialu. Na 13 grudnia wyznaczono ostatni występ Polek w rundzie wstępnej. Norwegia to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów ostatnich lat. Skandynawki w Serbii będą broniły złotego medalu.

– Planujemy po dwie transmisje dziennie. Od ćwierćfinałów pokażemy wszystkie mecze – powiedział Stanisław Snopek, sekretarz programowy TVP Sport. 

Awans do kolejnej rundy uzyskają cztery najlepsze zespoły z każdej grupy. Jeśli nasza reprezentacja znajdzie się w tym gronie, to kolejne spotkanie, w 1/8 finału, rozegra 15/16 grudnia w Nowym Sadzie, zwanej Serbskimi Atenami. Tam jej przeciwnikiem będzie jedna z drużyn grupy D: Węgry, Niemcy, Rumunia, Czechy, Tunezja i Australia.

Spotkania o medale zaplanowano na 22 grudnia w Belgradzie.

Terminarz spotkań Polek – Grupa C
Polska – Paragwaj, 7 grudnia, g. 18:00
Hiszpania – Polska, 9 grudnia g. 18:00
Polska – Angola 10 grudnia g. 15:45
Polska – Argentyna 12 grudnia g. 18:00
Norwegia – Polska 13 grudnia g.20:15 

Terminarz MŚ Serbia 2013 – plik pdf

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest