31 lipca 2013

Piotrkowianin powalczy o punkty EBT

Dla zawodników BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski koniec zmagań o mistrzostwo Polski, okraszonych złotym medalem, nie oznacza końca sezonu. Już w najbliższy czwartek Piotrkowianin rozpocznie zawody w mocno obsadzonym turnieju w holenderskim Tilburgu. Tam będzie kontynuowana walka o przyszłoroczny finał EBT.

Ekipa z Piotrkowa Trybunalskiego pojawi się na holenderskiej ziemi w poważnie osłabionym składzie. Z powodów osobistych i zawodowych zabraknie kilku czołowych zawodników. W Polsce zostają Maciej Włudarczak i Paweł Rafalski oraz Karol Kędziora i Łukasz Piaścik, których wyeliminowały kontuzje. W Tilburgu nie zobaczymy także MVP ostatniego turnieju w Białobrzegach, Mikołaja Krekory, rozpoczął on już przygotowania do przyszłego sezonu na hali.


Fot. Grzegorz Trzpil

W związku z takimi osłabieniami, drużyna mistrza Polski wzmocniona zostanie dwoma zawodnikami z drużyny BHT Petrochemia Płock, w Holandii pojawią się Filip Koper oraz reprezentant Polski, Marcin Miedziński. Ponadto drużynę wspomoże Marcin Śledź z BHT Handball 2013 Koszalin. Mimo poważnych braków kadrowych zawodnicy jadą walczyć o jak najlepszą lokatę, aby zapewnić sobie miejsce w przyszłorocznym turnieju European Beach Tournament.

– Zdajemy sobie sprawę, że nie jedziemy w optymalnym składzie. Poprosiliśmy o pomoc zawodników drużyn z Płocka i Koszalina. Jesteśmy im bardzo wdzięczni. Zawodnicy prezentują bardzo wysoki poziom czego potwierdzeniem jest osoba Marcina Miedzińskiego, który w tym roku walczył z reprezentacją Polski na mistrzostwach w Danii. Łatwo nie będzie, turniej jest bardzo dobrze obsadzony, ale jedziemy walczyć o każde zwycięstwo i damy z siebie wszystko – komentuje skrzydłowy, Konrad Szczukocki.

Turniej rozpoczyna się w piątek 1 sierpnia. Już teraz zapraszamy wszystkich na oficjalny fanpage drużyny BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski, gdzie na bieżąco są umieszczane informacje odnośnie ich obecności na zawodach.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest