5 sierpnia 2013

Selekcjoner obserwuje

Michael Biegler, selekcjoner reprezentacji Polski, wraz ze swoim asystentem Jackiem Będzikowskim w ubiegłym tygodniu odwiedzili Kielce i Mielec. Dużo uwagi poświęcili kadrowiczom pierwszego zespołu narodowego, a także zawodnikom – potencjalnym kandydatom do nowo tworzonej drużyny młodzieżowej.

– W Kielcach zajrzeliśmy na zgrupowane bramkarzy, którzy ćwiczyli pod kierunkiem Rafała Bernackiego. Po raz pierwszy mieliśmy okazję bliżej zapoznać się z tym szkoleniowcem, ale ustaliliśmy, że do ponownego naszego spotkania dojdzie na początku września. Następnego dnia w Mielcu obserwowaliśmy dwa treningi Stali – powiedział trener Będzikowski.

Oprócz nazwisk zawodników, mających już epizody w kadrze – Damiana Kostrzewy, Michała Chodary i Marka Szpery – w notesie Bieglera znalazły się dwa nazwiska młodych graczy, Mateusza Wiącka i Piotra Krępy, którzy być może dostaną szansę gry w reprezentacji młodzieżowej. Był też czas na pogawędkę z trenerem Stali Ryszardem Skutnikiem.

Na zakończenie wizyty obaj szkoleniowcy Biało-czerwonych ponownie odwiedzili Kielce. Mecze dwóch ostatnich dni turnieju Galeria Echo Kielce Cup były przyczynkiem do obserwacji kadrowiczów, występujących w drużynie Vive Targi Kielce.

W przyszłym tygodniu trenerzy Biegler i Będzikowski planują obejrzeć turnieje w Kwidzynie i Puławach. Być może pojawią się także w Końskich.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest