6 sierpnia 2013

Korona Handball w miejsce KSS-u

Korona Handball Kielce – to nowy klub piłki ręcznej, który przejmie szkolenie młodzieży po postawionym w stan likwidacji z powodu długów Kieleckim Stowarzyszeniu Sportowym. Drużyna zostanie zgłoszona do drugiej ligi.

O sprawie już informawaliśmy. Duży udział w powstaniu nowego klubu ma Świętokrzyski Związek Pilki Ręcznej z jego prezesem Grzegorzem Budzioszem.  Trenerką pierwszego zespołu będzie Monika Ciszek. Ma ona już w pierwszym sezonie wprowadzić zespół do pierwszej ligi, a w dalszej perspektywie działacze marzą nawet o powrocie do PGNiG Superligi oraz na areny Europy. Jest szansa, że liderką zespołu zostanie doświadczona Marta Rosińska, która wciąż waha się, czy grać w Kielcach, czy wybrać ofertę występującego w ekstraklasie SPR-u Olkusz.


KSS słynął z doskonałego szkolenia młodzieży Fot. J.Kubalski

Opiekę finansową nad klubem zadeklarował prezydent Kielc Wojciech Lubawski, budżet wesprą także sponsorzy. Działacze liczą też na pomoc władz samorządowych. Miesięczne wydatki klubu sięgną kilkudziesięciu tysięcy złotych.

– Dlaczego Korona Handball? Bo korona jest symbolem naszego miasta, a prezydent był osobą, która zainspirowała nas do stworzenia nowego klubu. Zaś handball to słowo międzynarodowe, a my mamy ambicje, żeby za rok awansować do pierwszej ligi, potem do Superligi i zagrać kiedyś w europejskich pucharach – powiedział nowy prezes Michał Chwaliński.

Korona Handball rozgrywki zacznie w październiku w drugiej lidze lubelskiej (dotychczas zgłosiło się do tych rozgrywek osiem zespołów), a skład oparty będzie głównie na młodzieży.

ZOBACZ TAKŻE:

Świętokrzyski ZPRP pomógł młodzieży z KSS

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest