7 sierpnia 2013

Piotrkowianie z awansem do finału EBT

BHT Piotrkowianin JUKO Piotrków Trybunalski zajął drugie miejsce w silnie obsadzonym turnieju piłki ręcznej plażowej w holenderskim Tilburgu. W bardzo emocjonującym i widowiskowym finalne piotrkowianie ulegli węgierskiej drużynie Salgótarjáni Strandépítok BHC po serii shootoutów.

Wygrywając pierwsza i drugą fazę turnieju, ekipa Piotrkowianina awansowała do półfinału, gdzie zmierzyła się z niemiecką drużyną BC Sand Devils Minden eV. Podobnie jak w przypadku fazy grupowej, również w meczu półfinałowym po serii shootoutów lepsi okazali się zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego.

Awans do finału to duża zasługa bramkarza z Piotrkowa, Adama Studzińskiego, który przez całe zawody prezentował znakomitą formę w tym elemencie. Co ciekawe zawodnicy z Minden do shootoutów doprowadzili już po gwizdku sędziego z rzutu wolnego.

W całym turnieju drużyna Piotrkowianina mierzyła się w shootoutach aż dziewięć razy, wygrywając w ten sposób sześć spotkań. Szczęścia zabrakło w najgorszym momencie, bo w meczu finałowym. Tym samym zawodnicy z Węgier zrewanżowali się Polakom za porażkę z poprzedniego dnia i to oni cieszyli się ze zwycięstwa w całej imprezie.

Turniej jak co roku stał na wysokim poziomie, w Tilburgu zjawiło się wiele znakomitych drużyn z siedmiu krajów Europy. Przypomnijmy, że skład mistrza Polski z powodów osobistych i zawodowych odbiegał znacznie od optymalnego. W kraju zostało aż pięciu podstawowych zawodników, a gościnnie w drużynie wystąpili Marcin Miedziński i Filip Koper z BHT Petrochemia Płock oraz Marcin Śledź z BHT Handball 2013 Koszalin.

– Jestem zadowolony z postawy zawodników z Płocka i Koszalina. Bez nich ciężko byłoby nam osiągnąć tak znakomity wynik. Na pewno należą im się podziękowania za wsparcie nas w Holandii. Oni sami również nie kryli zadowolenia ze zdobycia drugiego miejsca oraz z doświadczenia jakie przywieźli do Polski z europejskich boisk. Przez te kilka dni stworzyliśmy świetną atmosferę i to zadecydowało o sukcesie – komentuje skrzydłowy Piotrkowianina, Konrad Szczukocki.

Zajęcie drugiego miejsca można nazwać wielkim sukcesem, ponieważ dzięki temu ekipa z Piotrkowa wywalczyła kwalifikację do przyszłorocznego finału European Beachhandball Tour.

źródło: BHT Piotrkowianin 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest