8 sierpnia 2013

Ostatnia prosta Polek przed ME

Reprezentacja Polski kobiet do lat 17 dwoma meczami sparingowymi zakończyła ostatnie zgrupowanie przed mistrzostwami Europy, które rozpoczną się 15 sierpnia w Gdańsku i Gdyni.

/Polki nie mogą się doczekać rozpoczęcia finałów ME 

Polki ćwiczyły dwa razy dziennie, treningi odbywały się także w Hali Sportowo Widowiskowej w Gdyni, gdzie Biało-czerwone rozgrywać będą swoje mecze podczas turnieju. – To było kolejne ciężkie zgrupowanie – powiedziała Patrycja Swierżewska, rozgrywająca reprezentacji.

W ostatnich dniach podopieczne Harolda Tłuczykonta rozegrały dwa spotkania kontrolne. W środę Polki wygrały z SMS ZPRP 30:27, natomiast w czwartek musiały uznać wyższość zespołu z ekstraklasy Vistalu Gdynia, przegrywając 24:32.

– Na pewno brakowało nam świeżości, która miejmy nadzieję przyjdzie na mistrzostwa. Nie były to łatwe spotkania gdzie nasze przeciwniczki są od nas starsze i bardziej doświadczone. Miałyśmy przebłyski bardzo dobrej gry w obronie jak i w ataku. Brakowało nam skuteczności w sytuacjach stuprocentowych. Najważniejsze, że odbyło się bez żadnych kontuzji, a cały zespół czuje się dobrze – dodała zawodniczka ROKiS Radzymin.

Reprezentacja Polski wystąpi w grupie A, gdzie zmierzy się z Portugalią, Rumunią i Hiszpanią – Z niecierpliwością czekamy na mistrzostwa, jesteśmy gotowe do walki! – zakończyła Swierżewska.

Na początek Polki zagrają z Portugalią, spotkanie odbędzie się już za tydzień, 15 sierpnia, o godzinie 17:00. Wstęp na wszystkie turniejowe mecze jest wolny. Drużyna dostała teraz kilka dni na odpoczynek, ponownie spotka się w Gdyni w poniedziałek, 12 sierpnia.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest