8 sierpnia 2013

Pozytywnie zaskoczony

W miniony weekend w Szczecinie odbył się towarzyski turniej piłki ręcznej kobiet Baltica Summer Cup 2013. W imprezie triumfowała drużyna Startu Elbląg, która oprócz gospodyń w pokonanym polu zostawiła KGHM Metraco Zagłębie Lubin, Firmus AZS Politechnikę Koszalin, Vistal Gdynia i KPR Jelenia Góra. Wszystkie turniejowe mecze obserwował trener reprezentacji Polski Kim Rasmussen. – To była bardzo ciekawa rywalizacja – podkreśla Duńczyk.

/Kim Rasmussen (z lewej) w towarzystwie szefa szczecińskiej Pogoni Baltica Przemysława Mańkowskiego

– Kilka zawodniczek bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, na słowa uznania zasługują przede wszystkim Monika Aleksandrowicz z Elbląga oraz Klaudia Pielesz z Lubina. Widać, że obie solidnie pracują w okresie przygotowawczym, co znajduje bezpośrednie przełożenie na ich wysoką dyspozycję – mówi  Rasmussen. – Także bramkarka  Iza Czarna powoli wraca w Koszalinie do formy jaką prezentowała w zeszłym roku – dodaje.

Forma naszych szczypiornistek cieszy szczególnie w obliczu zbliżających się, październikowych spotkań w ramach kwalifikacji do finałów ME 2014. – Oczywiście miejsce w drużynie narodowej trzeba sobie wywalczyć, ale im więcej zawodniczek prezentuje poziom pozwalający im do takiej rywalizacji przystąpić, tym lepiej dla reprezentacji – wyjaśnia.

Niezwykle pozytywne wrażenie zrobiła na Rasmussenie ekipa z Jeleniej Góry. – Pomimo, iż podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak zajęły ostatnie miejsce, imponowały walecznością i entuzjazmem, na parkiecie nie bały się podejmować trudnych decyzji i ryzykować. To są cechy, które cenię sobie niezwykle w piłce ręcznej – tłumaczy szkoleniowiec.

– Także kilka nowych zawodniczek zwróciło moją uwagę, ale nie chciałbym jeszcze mówić o personaliach. Trzeba pamiętać, że mimo wszystko był to turniej towarzyski, a poziom międzynarodowy to jednak zdecydowanie inny pułap. Wszystkie zespoły miały kłopoty ze skutecznym wyprowadzaniem szybkiego kontrataku, nad tym elementem ciągle pracujemy także podczas treningów pierwszej reprezentacji – kończy Rasmussen.

W przyszłym tygodniu Rasmussen wybiera się do Gdyni, gdzie będzie obserwował mecze Polek w ramach rywalizacji grupowej w ME juniorek do lat 17. Najbliższe zgrupowanie kadry narodowej seniorek zaplanowano wstępnie na 23-24 września.

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest