14 sierpnia 2013

Biało-czerwone liczą na wsparcie kibiców

Już w czwartek podopieczne Haralda Tłuczykonta rozpoczną zmagania w ramach mistrzostw Europy kobiet do lat 17. Polki bardzo liczą na wsparcie kibiców podczas całego turnieju. – Nie możemy się doczekać pierwszego meczu – mówi trener polskiego zespołu.

Na początek przeciwnikiem naszej drużyny będzie nieprzewidywalna ekipa Portugalii. Polki czeka ciężkie starcie, bowiem rywalki dość specyficznie grają w defensywie. – Bronią bardzo wysoko, zazwyczaj na dziesiątym czy jedenastym metrze. To obrona niewygodna dla wszystkich drużyn w Europie – mówi trener Harald Tłuczykont.

Selekcjoner polskiej drużyny przyznaje, że jego podopieczne nie mogą się już doczekać pierwszego spotkania, specjalnego napięcia jednak nie ma. – Ja jestem już stary trener, więc specjalnego dreszczyku przed mistrzostwami nie mam – stwierdza ze śmiechem, dodając: – Już trochę za długo "kisimy" się między sobą i strasznie chcemy z kimś zagrać. Dziewczyny na to czekają, dlatego wyczekujemy pierwszego meczu.

Polski zespół liczy na wsparcie kibiców podczas spotkań Pierwszej Rundy mistrzostw w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni. Wstęp na mecze będzie darmowy. – Wierzę, że kibice nam pomogą. W Internecie impreza jest nagłaśniana, w Trójmieście obecnie jest dużo kolonii i obozów piłki ręcznej, więc liczę, że przyjadą. Z pewnością nie zabraknie też rodziców. Dobrze, jeśli ci kibice będą i wesprą nas w trakcie spotkań – kończy Tłuczykont.

Spotkanie z Portugalią Biało-czerwone rozegrają 15 sierpnia o godz. 17:00 w gdyńskiej hali sportowo-widowiskowej. Chwilę przed meczem Polek odbędzie się ceremonia otwarcia mistrzostw Europy. Turniej w Gdańsku i Gdyni trwać będzie w dniach 15-25 sierpnia.

Więcej na temat ME kobiet do lat 17, w tym linki do transmisji internetowych, znaleźć można na oficjalnej stronie turnieju (www.eurohandballpoland2013.pl).

(MW)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest