15 sierpnia 2013

Pierwszy rywal: Portugalia

Szczypiornistki juniorskiej reprezentacji Polski meczem z Portugalią rozpoczną zmagania w ME kobiet do lat 17. – To groźny i nieprzewidywalny rywal, ale interesuje nas tylko zwycięstwo – zgodnie podkreślają Biało-czerwone.

Portugalska drużyna, choć dotychczas nie osiągnęła znaczących sukcesów na arenie międzynarodowej, w ostatnich miesiącach zanotowała znakomite wyniki. Najpierw drużyna z Półwyspu Iberyjskiego ograła w eliminacjach do ME Węgry, a niedawno wygrała sparingowe spotkania z mocną drużyną Francji. Grę rywalek charakteryzuje selekcjoner polskiego zespołu, Harald Tłuczykont:

 To bardzo niewygodny rywal, grają specyficzną piłkę i bronią bardzo wysoko na 10-11 metrze. Wbrew pozorom wszyscy wiemy co robić przeciw takiej obronie, ale to całkiem inaczej wygląda w praktyce niż na treningu. Taka obrona jest niewygodna dla wszystkich drużyn z całej Europy – stwierdza.

Trener polskiej drużyny nie obawia się jednak starcia z portugalską reprezentacją. – Zawsze mnie i moim zespołom pasowała gra przeciw wysokiej defensywie. Proszę jednak pamiętać, że sport juniorski to wielka niewiadoma. Myślę jednak, że będziemy sobie w stanie poradzić z tym – dodaje.

Tłuczykont zwraca też uwagę na fakt, że stawka drużyn na mistrzostwach Europy będzie bardzo wyrównana. Z grupowych rywali polski trener najbardziej obawia się zaś Rumunek. – Może jednak okazać się, że najtrudniej będzie się grało z Portugalią czy Hiszpanią. Na mistrzostwach nie ma zespołów praktycznie słabych, bo to drużyny, które na europejskich turniejach grają na równi ze wszystkimi. Tutaj nie ma słabych drużyn i każdy może wygrać z każdym – kończy.

Biało-czerwone spotkanie z Portugalią rozpoczną o godz. 17:00 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni. Kwadrans wcześniej rozpocznie się oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw.

Wstęp na wszystkie mecze mistrzostw jest darmowy. Spotkania śledzić można na bieżąco na portalu imprezylive.pl.

(MW)

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest