15 sierpnia 2013

Są dwa punkty na początek!

Reprezentacja Polski w swym pierwszym meczu w ramach mistrzostw Europy do lat 17 wygrała w Gdyni z drużyną Portugalii 25:21! W piątek podopieczne Haralda Tłuczykonta zagrają z Rumunią.

Początek spotkania należał do Portugalek, które objęły prowadzenie. Ich skuteczna i szybka gra z kontrataku była zmorą dla podopiecznych Haralda Tłuczykonta.

Polki polepszyły swoja grę w ataku oraz mocniej zagrały w obronie. Dzięki temu zniwelowały starty, a w 27 minucie po rzucie Malgorzaty Trawczyńskiej wyszły na pierwsze tego dnia prowadzenie 11:10. Do końca pierwszej części gry oba zespoły dorzuciły po jednej bramce i do szatni schodziły przy stanie 12:11 dla biało-czerwonych.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęły Polki, które w 34 minucie po trafieniu Karoliny Mokrzkiej prowadziły 14:11. Sandra Fernandes nie czekając na dalszy rozwój wypadków poprosiła o czas dla swojego zespołu. Nie przyniosło to zamierzonego skutku, ponieważ Polki grały jak w transie powiększając swoje prowadzenie. Niemoc Portugalek w drugiej części gry przerwała dopiero Erica Tavares w 37 minucie.

Od tego momentu sytuacja na parkiecie diametralnie się zmieniła. Polki nie potrafiły skutecznie zakończyć swoich akcji, co wykorzystał zespól z Półwyspu Iberyjskiego zmniejszając stratę do jednego oczka (16:15).

W tym momencie trener biało-czerwonych zarządził przerwę dla swojego zespołu. Okazała się ona bardzo skuteczna, bo już w następnej akcji Polki trafiły do siatki przeciwniczek.

Polki niesione dopingiem znów grały coraz lepiej, a w bramce świetnie spisywała się Karolina Sarnecka, która zatrzymywała rzuty Portugalek nawet z linii siedmiu metrów.

Ostatecznie Polki zwyciężyły 25:21. Najlepszymi zawodniczkami spotkania zostały wybrane Karolina Sarnecka oraz Ana Rita Neves.

Portugalia – Polska 21:25 (11:12)

Polska: Sarnecka, Krupa – Urbaniak 1, Herbut 2, Oreszczuk, Zimny 1, Balsam 1, Nocuń 6, Konofał 1, Mokrzka 4, Kwiecińska 1, Świerżewska 2, Dworczak 2, Trawczyńska  4, Jackiewicz, Tomaszewska.

W drugim meczu ‘polskiej’ grupy A Rumunia pokonała Hiszpanię 31:25 (17:13).

Wyniki wszystkich zpotkań ME juniorek do lat 17 oraz aktualne tabele dostępne są na oficjalnej stronie turnieju (www.eurohandballpoland2013.pl).