18 sierpnia 2013

Ten mecz trzeba wygrać

Spotkaniem z Hiszpanią polskie szczypiornistki zakończą zmagania w fazie grupowej mistrzostw Europy kobiet do lat 17. Stawką pojedynku będzie awans do najlepszej ósemki turnieju. Polki powinny zwrócić szczególną uwagę na dwie rywalki – Marię Frances Aguado i Maitanę Echeverrię Martinez.

 

Biało-czerwone występy podczas ME rozpoczęły od mocnego uderzenia, w swym pierwszym meczu pokonując Portugalię 25:21. Dzień później ekipę trenera Tłuczykonta czekało jednak spore rozczarowanie, gdy reprezentacja Rumunii gładko ograła je różnicą dziesięciu bramek (31:21). O tym, czy Polki znajdą miejsce w najlepszej ósemce mistrzostw czy czeka je rywalizacja o miejsca 9.-16. zadecyduje niedzielne spotkanie z Hiszpanią.

Hiszpańska drużyna w pierwszym meczu polskiego czempionatu doznała porażki z Rumunią (25:31), a w drugim starciu zremisowała z Portugalią (22:22), trwoniąc w drugiej części meczu kilkubramkową przewagę. Przed niedzielnym meczem polskie szczypiornistki zwrócić powinny szczególną uwagę na dwie rywalki – Marię Frances Aguado i Maitanę Echeverrię Martinez, które w dwóch pierwszych występach zdobyły kolejno 12 i 11 bramek.

Dla wszystkich drużyn trzeci dzień turnieju był dniem wolnym. Biało-czerwone miały w planach rejs po Zatoce Gdańskiej, jednak zmieniły plany i ostatecznie pozostały w Gdyni. Polki odpoczywały w hotelu i zbierały siły przed decydującym, niedzielnym starciem. Biało-czerwone poświęciły też sporo czasu na analizę gry przeciwnika.

Nasza drużyna, podobnie jak w poprzednich spotkaniach, bardzo liczy na wsparcie ze strony polskich kibiców.

Początek niedzielnego spotkania w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni o godz. 17:00. Wstęp na wszystkie mecze mistrzostw jest wolny.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest