22 sierpnia 2013

ME w decydującej fazie

Mistrzostwa Europy Kobiet do lat 17 wkraczają w decydującą fazę. Już w piątek w Gdyni rozegrane zostaną mecze półfinałowe, w których Dania podejmie Szwecję, natomiast Rosja zmierzy się z Portugalią. Biało-czerwone powalczą w Gdańsku o 13. lokatę, a ich najbliższymi rywalkami będą Czeszki.

Biało-czerwonym przyszło walczyć o końcowe miejsca. Po bardzo dobrym początku i wygranej z aktualnym półfinalistą, Portugalią, Polki przegrały z Rumunią i Hiszpanią. Niestety, porażka z Hiszpanią sprawiła, że do kolejnej fazy turnieju nasze reprezentantki przystępowały z zerowym dorobkiem punktowym. Przegrywając trzema bramkami z Holandią, pewnym już było, że oddaliło się również miejsce dziewiąte. Warto jednak podkreślić bardzo dobrą postawę Polek w meczu z Francuzkami, w którym wykazały się ambicją, wolą walki i chęcią udowodnienia, że stać je na więcej.

Najbliższymi rywalkami podopiecznych Haralda Tłuczykonta będą Czeszki, które – podobnie jak nasze reprezentantki – grają dość chimerycznie. – Na pewno pogramy na większym luzie, mam nadzieję, że ciśnienie odeszło. Nie ostajemy dużo od zespołów, które tu grają, nie mówię oczywiście o Rosji czy Danii, ale o zespołach typu Francja czy Hiszpania – ocenia trener Polek. W drugiej parze zmierzą się ze sobą Hiszpanki i Słowaczki. Wygrani obu pojedynków powalczą o trzynastą pozycję w turnieju.

W pierwszym półfinale Dunki zagrają ze Szwedkami. – Drużyny są bardzo młode, więc nie znamy ich wszystkich. Obecnie nie wiem za dużo o Szwedkach. Wiemy natomiast o szwedzkim stylu gry, który jest bardzo podobny do naszego. Zakładam wyrównaną walkę, jednak myślę, że mamy większe szanse na zwycięstwo – stwierdził trener Dunek, Flemming Tuborg Larsen. Jak do tej pory jego podopieczne są niepokonane i pewnie zmierzają po medal.

Bez porażki w turnieju są również Rosjanki. Podopieczne Anatoly Skorobogatova nie miały sobie równych, a ich wysokie zwycięstwa stawiają je w roli faworytek do złota. W nieco innej sytuacji są Portugalki, którym awans do półfinału dała wygrana nad Czarnogórą różnicą tylko jednej bramki.

O miejsca 13-16 (Gdańsk):

Hiszpania – Słowacja / 23.08.2013, godz. 13:00

Polska – Czechy / 23.08.2013, godz. 15:30

Półfinały (Gdynia):

Dania – Szwecja / 23.08.2013, godz. 18:00

Rosja – Portugalia / 23.08.2013, godz. 20:30

Więcej informacji oraz link do transmisji internetowych wszystkich spotkań ME znaleźć można na oficjalnej stronie turnieju www.eurohandballpoland2013.pl.

 

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest