28 sierpnia 2013

‘Jesteśmy młodzi, sprawni, utalentowani’

W sierpniu 2013 r., w Libuszy rozpoczęto realizację projektu „Jesteśmy młodzi, sprawni, utalentowani”. Projekt dotowany jest przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w Warszawie na prowadzenie zajęć sportowych z piłki ręcznej dla dzieci i młodzieży.

Założeniem przedsięwzięcia jest wspieranie i promowanie rywalizacji sportowej, jako narzędzia wychowawczego dzieci i młodzieży, jak też promocja zdrowego stylu życia. Istotnym elementem jest wyrównywanie szans dzieci i młodzieży z niewielkich miejscowości poprzez zapewnienie dogodnych warunków do treningu oraz osiąganie sukcesów poprzez rywalizację na wysokim poziomie.

Efektem powyższych założeń jest to, iż w dniach 12 – 20 sierpnia w Libuszy odbyła się akcja szkoleniowa, w której uczestniczyły trzy zespoły, UKS „Kruki” Skrzyszów, UKS „Świt – Adecco” Szaflary oraz UKS „Wiertmet” Libusza. Pięćdziesięciu czterech zawodników z zaprzyjaźnionych klubów wspólnie, przez osiem dni solidnie trenowało, doskonaląc sprawność fizyczną oraz podnosząc swoje umiejętności techniczno–taktyczne w zakresie piłki ręcznej. W trakcie akcji szkoleniowej odbywały się rozgrywki ligowe, w których zwyciężyła drużyna UKS „Świt – Adecco” Szaflary, przed UKS „Wiertmet” Libusza i UKS „Kruki” Skrzyszów.

Młodzież oprócz codziennych zajęć sportowych i rozgrywek ligowych zapewnione miała liczne atrakcje, a to m.in. wyjazd na basen, zwiedzanie Biecza, wyjście na koncert „Dody”, turniej piłki ręcznej o Puchar Sołtysa Libuszy w ramach III Wakacyjnego Pikniku Libuskiego, turniej badmintona i tenisa stołowego. Łącząc przyjemne z pożytecznym młodzi adepci handballu, poprzez udział w projekcie „Jesteśmy młodzi, sprawni, utalentowani”, kształtowali nie tylko cechy motoryczne i umiejętności ruchowe, ale również charaktery. Mile spędzili czas, nawiązali nowe znajomości. Rozwijali zainteresowania sportowe, pożądane postawy społeczne, a rywalizacja w duchu fair play stanowiła dla nich ważny element wychowawczy. Wszyscy żegnali się w przyjaznej atmosferze, obiecując sobie spotkanie w najbliższym czasie.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest