29 sierpnia 2013

Dwa kroki do raju

W czwartek wieczorem drużyna Orlen Wisły Płock stoczy pierwszy, wyjazdowy pojedynek o prawo gry w fazie grupowej elitarnej Ligi Mistrzów. Przeciwnikiem „Nafciarzy” w dwumeczu będzie francuskie Montpellier Agglomeration HB. Do rewanżu dojdzie w niedzielę w Płocku.

/Fot. G.Trzpil

Początkowo płocczanie mieli wziąć udział w turnieju o Dziką Kartę. Europejska Federacja Piłki Ręcznej dokonała jednak zmiany, która spowodowana była problemami finansowymi hiszpańskiego Atlético Madryt. Teraz o miejscu w Lidze Mistrzów zadecyduje dwumecz, a jego zwycięzca trafi do grupy B, w której – co ciekawe w kontekście rywalizacji w fazie grupowej – znajduje się druga polska drużyna, Vive Targi Kielce. Drugą parę stanowi HC Metalurg oraz Pick Szeged. Wczorajsze, pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się wygraną Macedończyków, 26:16, którzy dzięki temu zbliżyli się do awansu do grupy C.

Drużyna Manolo Cadenasa do Francji jedzie z optymizmem i wolą walki. – Naszym celem jest awans i mimo, że to Montpellier jest faworytem, nikt nie spuszcza głowy i nie stawia się w roli outsidera. Jeśli rozegramy naprawdę dobre zawody, to myślę, że mamy szansę – mówi rozgrywający Wisły, Mariusz Jurkiewicz. Wicemistrzowie Polski liczą na korzystny rezultat, by w rozgrywanym w Płocku rewanżu, przy dopingu swoich kibiców, przypieczętować awans.

Jak podkreśla trener Francuzów, Patrice Canayer, żadna z drużyn nie stoi na straconej pozycji.  – Pod względem taktycznym i fizycznym oba zespoły są dobrze przygotowane. Rozegranie dwóch meczów w ciągu trzech dni nie stanowi jakiegoś problemu. Jedyny kłopot to kontuzje po pierwszym pojedynku. Jest za mało czasu, aby je wyleczyć. Sądzę, że aspekt psychologiczny będzie miał znaczenie. Doping publiczności będzie także istotny.

W kadrze „niebiesko-biało-niebieskich” w dzisiejszym spotkaniu zabraknie Adama Wiśniewskiego, który podczas turnieju w Ilsenburgu nabawił się kontuzji łokcia. Mało brakowało, a do samolotu nie wsiadłby również Zbigniew Kwiatkowski. Była to konsekwencja konfliktu zawodnika z poprzednim pracodawcą, szczecińską Gaz-System Pogonią. Ostatecznie obrotowy zagra jednak z Montpellier.

Każdy z „Nafciarzy” żądny jest występów w Champions League. Do spełnienia marzeń i osiągnięcia pierwszego w tym sezonie celu, brakuje dwóch kroków.

Montpellier Agglomeration HB – Orlen Wisła Płock / 29.08.2013, godz. 19:00

Orlen Wisła Płock – Montpellier Agglomeration HB / 01.09.2013, godz. 16:00

Transmisje na żywo z obu spotkań przeprowadzi kanał nSport HD.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest