9 września 2013

Pracowity czas trenerów kadry

Trenerzy męskiej reprezentacji Polski, Michael Biegler i Jacek Będzikowski początek września przeznaczyli na wizytację polskich klubów, obserwowali też specjalistyczną konsultację bramkarzy szkolenia centralnego. Była też okazja do obejrzenia meczu Ligi Mistrzów, trzech spotkań PGNiG Superligi i turnieju młodzieżowego w Końskich.

Szkoleniowcy podróż po naszym kraju rozpoczęli od Płocka, gdzie 1 września obejrzeli rewanżowy mecz o udział w grupowej rywalizacji Ligi Mistrzów, pomiędzy Orlenem Wisłą Płock a francuskim Montpellier.

Później obaj trenerzy przenieśli się do Końskich. Wizyta miała charakter roboczy. Była spełnieniem obietnicy, jaką złożył trener Biegler, po finałowym meczu tegorocznych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Kielcach. – Na miejscu odbyliśmy dużo rozmów z trenerami. Przedstawiliśmy naszą filozofię gry. Dyskutowaliśmy o tym co trzeba poprawić w szkoleniu. Polityka tworzenia kadry Polski, zarówno na zbliżające się finały Euro 2016 jak i w dalszej perspektywie, skupia się na wyszukiwaniu już dziś talentów piłki ręcznej, szczególnie w najmłodszych kategoriach wiekowych. Przez trzy dni obserwowaliśmy turniej młodzieżowy – powiedział Jacek Będzikowski. Na spotkaniu inauguracyjnym, prezes KSSPR Końskie, Jarosław Kubała i wiceburmistrz Jacek Matera obdarowali gości statuetką „Przyjaciel Klubu”.

Fot. umkonskie.sisco.pl

Następnie szkoleniowcy pojechali na mecz ligowy do Mielca, gdzie w minioną sobotę miejscowa Tauron Stal podejmowała KPR Legionowo. Nazajutrz obserwowali w Kielcach zaciętą walkę w PGNiG Superlidze, pomiędzy Vive Targami a Górnikiem Zabrze.

– W niedzielę i poniedziałek byliśmy obecni w Kielcach na zgrupowaniu bramkarzy szkolenia centralnego, które prowadzi Rafał Bernacki. Bogaty w sportowe wydarzenia okres zakończymy dziś wieczorem ligowym meczem w Płocku. Tam Orlen Wisła zagra z Chrobrym Głogów – zakończył trener Będzikowski.

Szkoleniowcy kadry ponownie spotkają się pod koniec października. Kadrowicze do Superpucharu (1-3 listopada w Niemczech) będą przygotowywać się w Płocku.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest