11 września 2013

Ruszyła Podbeskidzka Liga szczypiorniaka

Szczypiornistki System S Węgierska Górka zostały pierwszym liderem Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt. Na fotel lidera “wskoczyły” po turnieju w podżywieckiej Łękawicy, który odbył się 7 września, a rozgrywany był pod honorowym patronatem wójta gminy Łękawica, Stanisława Baczyńskiego.

Mecze w Łękawicy zainaugurowały czwarty już sezon Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt, w którym gra rekordowo aż 19 ekip. – Kilka meczów przyniosło zaskakujące rezultaty i w efekcie pierwszym liderem został System S Węgierska Górka. Czy dziewczęta utrzymają pierwszą pozycję? Odpowiedź powinniśmy poznać już podczas kolejnego turnieju ligowego, wyznaczonego na 12 października, który rozegrany zostanie w Milówce – mówi Sabina Kiełtucka, rzecznik prasowy Podbeskidzkiej Ligi Amatorskiej Piłki Ręcznej Dziewcząt.

Z zaskakującego prowadzenia w lidze cieszą się zawodniczki System S Węgierska Górka. – To dla nas na pewno miła niespodzianka! I walczymy dalej! – mówi Anna Żurek, bramkarka z ekipy System S Węgierska Górka.

***

Pierwszy turniej ocenia Paweł Szczotka, rzecznik prasowy Śląskiego Związku Piłki Ręcznej w Katowicach: – To dopiero pierwsze mecze i w kolejnych faworyci powinni się już rozkręcić. Ale już teraz swoją siłę pokazała Twardorzeczka, pokonując w szlagierowym spotkaniu Łodygowice. Zaskoczeniem może być bardzo wysoka porażka wicemistrza Podbeskidzia ekipy z Żywca z Systemem S Węgierska Górka. Na swoje usprawiedliwienie żywczanki mogą mieć to, że w ich składzie zabrakło między innymi kapitana drużyny Doroty Mikołajek, drugiej w klasyfikacji strzelczyń w ubiegłym sezonie oraz Aleksandry Nowak. Aspiracje do tytułu mistrzowskiego potwierdza LKS Orzeł Łękawica. Natomiast nieco poniżej oczekiwań wypadł obecny mistrz Podbeskidzia Bystra Team Ciapki. Z młodszych drużyn w podbeskidzkiej lidze zdecydowanie widać, że w czasie wakacji nie próżnowały szczypiornistki z Gilowic, które wygrały swoje pierwsze dwa mecze ligowe.

WYNIKI i TABELE – plik pdf

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest