13 września 2013

Politechnika na start

Przed nami 2. kolejka PGNiG Superligi Kobiet, która rozpocznie się już dziś meczem w Lubinie, gdzie miejscowe Zagłębie podejmie beniaminka SPR Olkusz. Do gry przystępują, pauzujące tydzień temu, akademiczki Politechniki Koszalińskiej.

MKS Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. / sobota godz. 17:00
Mistrzynie Polski powoli muszą się przygotowywać do dzielenia sił pomiędzy krajowe rozgrywki, a występy w Lidze Mistrzyń. Lublinianki w ten weekend poznają czwartego rywala ze swojej grupy tych elitarnych rozgrywek. Tymczasem przed nimi inauguracja sezonu superligi we własnej hali. MKS podejmie Piotrcovię. Jeszcze kilka lat temu starcia lubelsko-piotrkowskie decydowały o najważniejszych trofeach, a kibice z utęsknieniem czekali na tą rywalizację. Teraz oba kluby mają odmienne cele. Piotrcovia w ub. sezonie długo broniła się przed degradacją. Cudotwórcą okazał się trener Henryk Rozmiarem. Jego podopieczne postarają się sprawić niespodziankę w Lublinie. Agata Wypych i Justyna Jurkowska to chyba jednak zbyt mało, aby pokonać trapiony kontuzjami zespół MKS. Obie drużyna wygrały tydzień temu swoje wyjazdowe mecze. MKS w Nowym Sączu, Piotrcovia w Chorzowie. Początek sezonu nie jest łaskawy dla Piotrkowianek. W następnych kolejkach zmierzą się z Vistalem i Zagłębiem.


Do gry wchodzi zespół z Koszalina /Fot. A. Szkocki

Vistal Gdynia – KPR Ruch Chorzów / niedziela godz. 16:00
Gdynianki, po rozgromieniu na inaugurację sezonu SPR Olkusz, wskoczyły na pozycję lidera. Szybko mogą jej nie opuścić, gdyż przyjedzie do nich Ruch Chorzów. Nowe nabytki Vistalu dobrze wkomponowały się w zespól, a to tylko zapowiada pomnażanie dorobku punktowego. Nie ma jeszcze informacji czy do Trójmiasta pojedzie Agnieszka Podrygała. Chorzowianka na samym początku poprzedniego meczu, po zderzeniu z rywalką, silnie potłukła sobie kolano.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – SPR Olkusz / piątek godz. 19:00
Trener Bożena Karkut potwierdziła, że Zagłębie jak co roku walczy o miejsce na podium. Drogą do tego celu jest zajęcie jak najwyższego miejsca przed play off. Dlatego nie należy spodziewać się, że SPR Olkusz jednemu z faworytów przeciwstawi poważne argumenty. Joanna Obrusiewicz po powrocie z urlopu macierzyńskiego, przewodząc w klasyfikacji najskuteczniejszych, udowadnia, że z jej dyspozycją wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Firmus AZS Politechnika Koszalińska – MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz / niedziela godz. 18:00
Koszalinianki po historycznym, pierwszym, zdobyciu medalu mistrzostw Polski, nie chcą obniżać lotów. Dlatego stratę choćby punktu z Olimpią-Beskid należałoby traktować w kategorii niespodzianki. Politechnika bardzo zmieniła się w porównaniu do poprzednich rozgrywek, nie tylko pod względem kadrowym, ale także organizacyjnym i finansowym. Od strony sportowej nad całością ma czuwać nowy szkoleniowiec Norweg Reidar Moistad.

KPR Jelenia Góra – EKS Start Elbląg / sobota godz./ 18;00

Oba zespoły sąsiadują ze sobą w dolnych rejonach tabeli. KPR drugi mecz z rzędu w sezonie rozegra na własnym parkiecie. Występ przeciw MKS Lublin był niezły, ale dwa punkty wyjechały z Jeleniej Góry. Okazją do podreperowania konta będzie spotkanie ze Startem Elbląg. Zespół z północnej Polski kilka dni temu, przegrywając w nienajlepszym stylu z Pogonią Szczecin, zaliczył zwyczajnie falstart. Trener Antoni Parecki musi znaleźć sposób, jak na boisku ustawić swoje zawodniczki, aby wydobyć z nich to co najlepsze.

Pauzuje: Pogoń Baltica Szczecin

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest