23 października 2013

Dobra gra, ale Polki niestety bez punktu

W swym pierwszym meczu w ramach kwalifikacji do finałów mistrzostw Europy kobiet 2014 reprezentacja Polski przegrała w Podgoricy z Czarnogórą 21:25 (11:11). Duży wpływ na końcowy wynik miał przestój Polek na początku drugiej połowy, kiedy na pięć trafień rywalek nasz zespół nie odpowiedział żadnym. W niedzielę, w drugiej kolejce spotkań, Biało-czerwone podejmą w Lublinie zespół Czech.

/Fot. GT

Pierwsze 30 minut meczu miało bardzo wyrównany przebieg. Jako pierwsze do bramki rywalek trafiały podopieczne Kima Rasmussena i w chwilę po pierwszym gwizdku Polska wygrywała 2:0. Gospodynie szybko doprowadziły do remisu. Ambitna postawa Polek pozwoliła im ponownie odskoczyć, tym razem na 10:7, jednak bardzo twardo poczynające sobie w obronie Czarnogórki zniwelowały straty i do przerwy był remis po 11.

Wspomniana niemoc na początku drugiej partii kosztowała Biało-czerwone utratę kontaktu bramkowego z rywalkami. Biało-czerwone starały się i walczyły, ale nie były w stanie zbliżyć się na mniej niż trzy gole różnicy (22:19 w 56’ minucie). Ostatecznie mistrzynie Europy zwyciężyły nasz zespół 25:21.

W niedzielę w Lublinie (godz. 17:30) Polki zmierzą się z Czeszkami, a Portugalia podejmie w Coimbrze Czarnogórę. Do finałów mistrzostw Europy, których gospodarzami w grudniu 2014 roku będą Węgry i Chorwacja, awansują dwie najlepsze drużyny z grupy trzeciej.

kw. EHF Euro 2014 / grupa 3. / 1. seria spotkań:

CZARNOGÓRA – POLSKA  25:21 (11:11)

POLSKA: Wysokińska, Czarna, Gapska – Kulwińska 1, Niedźwiedź, Semeniuk-Olchawa 2, Jochymek 1, Grzyb 6, Koniuszaniec 3, Stachowska, Stasiak 1, Wojtas 2, Migała 1, Byzdra 2, Kudłacz 2, Szwed-Orneborg.

bramki dla Czarnogóry: Bulatovic 11, Knezevic 5, Radicevic 4, Jpvanovic 2, Dokic 1, Vukcevic 1, Mehmedovic 1.

CZECHY – PORTUGALIA 35:20 (17:8)