31 października 2013

Lekcja węgierskiego

Polska przegrała z Węgrami 13:32 w turnieju juniorek młodszych, który rozpoczął się we francuskim Torcy. W drugim piątkowym spotkaniu zespół gospodarzy pokonał Hiszpanię 31:25.

/Fot. MAS

Naszemu zespołowi sił wystarczyło na niespełna 20 minut. Z każdą kolejną minutą uwidoczniała się  przewaga rywalek. – Węgierki pod względem przygotowania merytorycznego znacznie nas przewyższały. Były silniejsze i dynamiczniejsze, co było widoczne zwłaszcza w sytuacjach jeden na jeden. Po przerwie szybko straciliśmy kolejne cztery bramki i moje zawodniczki przestały walczyć. Nie da się szybko nadrobić dystansu do tego zespołu – podsumował trener Tomasz Konitz, który wyraził nadzieję, że w piątkowym meczu z Hiszpanią jego drużyna nawiąże walkę.

Warto przypomnieć, że Węgierki to pierwszy przeciwnik Polek na arenie międzynarodowej w tym roczniku. W sierpniu br., podczas zgrupowania w Szczyrku, graliśmy z nimi czterokrotnie. Polska I przegrała 22:43 i 23:31, a Polska II – 22:32 i 24:36.