6 listopada 2013

Hala Torwar placem zabaw

Wielki Festiwal Piłkarski dla Dzieci jest nowatorską akcją od kilku lat konsekwentnie popularyzującą sport wśród najmłodszych. Piłka ręczna, po piłce nożnej, jest kolejną dyscypliną promującą wartości zdrowego stylu życia. 8 listopada, w godzinach 10.00 -13.00, stołeczna Hala Torwar zamieni się w ogromny plac zabaw.

Polska Fundacja Sportu i Kultury, będąca głównym organizatorem, spodziewa się ok. 2000 dzieci z warszawskich przedszkoli i domów dziecka, dla których przygotowano mnóstwo niesamowitych atrakcji. Związek Piłki Ręcznej w Polsce postanowił przyłączyć się do tej akcji.

Program Wielkiego Festiwalu Piłkarskiego dla Dzieci to przede wszystkim aktywny udział – zarówno najmłodszych uczestników jak również ich opiekunów. We wszystkich proponowanych działaniach świadomie zrezygnowano z elementu rywalizacji pozostawiając jedynie zabawę. Organizatorzy działają zgodnie z hasłem „Każdy jest zwycięzcą”.

Zgodnie z dewizą, że dotarcie do dzieci wymaga zastosowania odpowiednich metod i środków, w tym przypadku postawiono przede wszystkim na ruch i zabawę. Ma to jednoznacznie kojarzyć się najmłodszym z piłką nożną i piłką ręczną.

Osobą odpowiedzialną za animację zabaw związaną z piłką ręczną będzie Karolina Peda. – Od kilku lat w Poznaniu prowadzimy akcję „Uczymy szczypiorniaka od przedszkolaka”. Z doświadczenia wiemy, że piłka ręczna wśród najmłodszych nie jest za bardzo znaną dyscypliną. W ofercie mamy różne gry i zabawy. Dzieci wprost uwielbiają rzuty na bramkę – powiedziała Karolina Peda.

O promocję handballu podczas piątkowego festiwalu zadba również Artur Siódmiak. Brązowy medalista mistrzostw świata z 2009 r. zakończył już czynną karierę zawodniczą i od pewnego czasu występuje w nowej roli. 

Ponadto organizatorzy przygotowali dla dzieci masę dodatkowych atrakcji takich jak: tory przeszkód, dmuchane zjeżdżalnie, zabawy z klaunami, malowanie buziek, animacje i warsztaty artystyczne. Każdy przedszkolak otrzyma pamiątkową koszulkę dyplom oraz mały upominek a przedszkole – pamiątkowe zdjęcie.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest