7 listopada 2013

Świętochłowice grają w ręczną

W Świętochłowicach zorganizowano mecz, wspierający akcję zainicjowaną przez Ministerstwo Sportu i Turystyki – „Stop zwolnieniom z wf-u”. W grach i zabawach brały udział młode piłkarki ręczne z MUKS Skałka-Śląsk Świętochłowice. Dziewczęta z miejscowych Szkół Podstawowych nr 19 i nr 1 zaprosiły do wspólnej zabawy koleżanki z Rudy Śląskiej. Przy okazji rozegrano spotkanie o mistrzostwo Śląska w kategorii dziewcząt. Zwyciężył zespół gości.

Gościem honorowym, sędzią spotkania i równocześnie propagatorem akcji był Marek Góralczyk, sekretarz generalny Związku Piłki Ręcznej w Polsce, który jest rodowitym świętochłowiczaninem.

– Mecz był fascynujący i wyrównany, obfitował w wiele ciekawie rozegranych akcji i pięknych bramek, z doskonałą i wyjątkową obsadą sędziowską. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:10 na korzyść gości. Ale w drugiej połowie miejscowe szybko doprowadziły do wyrównania. Później jednak błędy w obronie i wiele niecelnych rzutów spowodowały, że świętochłowiczanki nie były w stanie zdobyć bramki, a rywalki z Rudy Śląskiej skutecznie wykorzystały słabość przeciwnika. Mecz ostatecznie wygrała Zgoda Ruda Śląska 26:18 – mówią trenerzy Joanna Banaś i Andrzej Gajczewski.

– Na zaproszenie Joanny Banaś spędziłem dzisiaj miłe chwile w Świętochłowicach. Fajnie było pobiegać z dzieciakami i ciekawie podyskutować po meczu – mówi Marek Góralczyk.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest