17 listopada 2013

Liga Mistrzyń: MKS poległ w Danii

Mistrzynie Polski zakończyły zmagania w Champions League bez choćby punktu, notując na swoim koncie komplet sześciu porażek. W ostatniej serii spotkań uległy w Ikast Dunkom z FC Midtjylland 26:37 (13:20).

Już od samego początku spotkania na parkiecie dominowały gospodynie. W 4. minucie po golu Trine Ostergaard Dunki prowadziły już 4:0. Dopiero w 8. minucie Lublinianki trafiły po raz pierwszy do bramki rywalek, dwa gole zapisała na swoim koncie Małgorzata Majerek.

W kolejnych minutach Dunki systematycznie powiększały przewagę, pojedyncze zrywy MKS-u nie mogły odmienić losów spotkania. Mistrzynie Polski należy pochwalić za zdobycie dwóch goli w osłabieniu liczebnym i wygraniu tego okresu 2:1.

Na zakończenie pierwszej połowy z wolnego pięknie trafiła Wojtas, ale na przerwę w znacznie lepszych humorach zeszły gospodynie, zasłużenie prowadząc 20:13.

Po zmianie stron obraz gry w zasadzie się nie zmienił, miejscowe bezlitośnie potrafiły wykorzystać każdy błąd Lublinianek. Już do końca spotkania mistrzynie Polski walczyły o jak najbardziej honorowe rozstanie z Champions League. Ostatecznie MKS Selgros przegrał w Danii 26:37.


FC Midtjylland – MKS Selgros Lublin 37:26 (20:13)


Midtjylland:
Englert, Egestorp – L.Jorgensen 9, Troelsen 5, Jensen 4, S.Jorgensen 4, Woller 4, Rasmussen 3, Spellerberg 3, Groot 2, Thorsgaard 2, Bejder 1. Kary: 2 min. Karne: 4/5.


MKS:
Dzhukeva, Gawlik – Majerek 5, Małek 4, Skrzyniarz 4, Wojtas 4, Kozimur 3, Mihdaliova 3, Rola 2, Wojdat 1, Drabik, Konsur, Nestsiaruk. Kary: 6 min. Karne: 3/3.

Sędziowały: Charlotte Bonaventura Julie Bonaventura (Francja).

Delegat EHF: Monika Hagen (Szwecja).

Widzów: 1830.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest