7 grudnia 2013

Polki zdeklasowały Paragwaj

W swym pierwszym, po sześcioletniej przerwie, meczu w ramach finałów mistrzostw świata, reprezentantki Polski bez najmniejszych problemów pokonały Paragwaj 40:6 (19:4). Biało-czerwone przez pełne 60 minut kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń, o czym zresztą świadczy końcowy rezultat. Kolejnymi rywalkami Polek będą w poniedziałek Hiszpanki, które z kolei trzeba zaliczyć do absolutnej światowej czołówki.

Do spotkania z Paragwajem nasza reprezentacja przystępowała jako zdecydowany faworyt i nie zawiodła oczekiwań polskich kibiców. Po dziesięciu minutach Biało-czerwone prowadziły 6:0, a cztery bramki zapisała na swoim koncie prawoskrzydłowa Katarzyna Koniuszaniec.

Bardzo dobrze spisywała się w bramce Anna Wysokińska, która raz po raz dalekimi podaniami uruchamiała kontry naszego zespołu. Pierwszy gol dla rywalek padł dopiero po kwadransie gry, a autorką trafienia była Marizza Faria. Cóż z tego skoro tablica wyników pokazywała już wtedy rezultat 10:1…

Znakomicie funkcjonowała polska obrona, agresywna i wysoka nie pozwalała Paragwajkom w zasadzie na nic. Kolejne minuty to absolutna dominacja Biało-czerwonych, które systematycznie punktowały bezradne rywalki. Reakcja Kima Rasmussena była natychmiastowa, szkoleniowiec bardzo szybko zdecydował się na zmiany, dając szansę gry dwunastu zawodniczkom z szesnastki, którą ma do dyspozycji. Do przerwy Polska prowadziła 19:4.

Od początku drugiej partii na placu gry zobaczyliśmy Małgorzatę Gapską i Małgorzatę Stasiak. Naprawdę ciężko napisać cokolwiek więcej o samym przebiegu spotkania, obraz gry nie zmienił się ani trochę.

W 38. minucie Alina Wojtas popisała się znakomitym odegraniem do nadbiegającej z prawego rozegrania Karoliny Siódmiak, a ta ostatnia efektownym rzutem w długi róg pokonała Analię Yaryes. Polki prowadziły już wtedy 25:5. Po chwili równie znakomite podanie do Kingi Grzyb zaliczyła Monika Stachowska. Rasmussen posłał do boju Karolinę Szwed-Orneborg oraz Karolinę Semeniuk-Olchawę i tym samym zobaczyliśmy w akcji wszystkie reprezentantki Polski na MŚ w Serbii.

Ostatnie dziesięć minut można w zasadzie nazwać egzekucją. Kompletnie bezradne Paragwajki wyglądały  na załamane i popełniały coraz więcej błędów technicznych, natomiast Polki trzeba pochwalić za walkę do ostatniej sekundy i bezlitosne wypunktowanie rywalek.

Ostatecznie Polska pokonała Paragwaj 40:6!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA NASZ NOWY KANAŁ NA YOUTUBE! OGLĄDAJ VIDEO Z FINAŁÓW MISTRZOSTW ŚWIATA KOBIET SERBIA 2013! https://www.youtube.com/channel/UCzD7x00lxKYrXJDyTCofx1w