14 grudnia 2013

Ponad 1000 szkół w programie!

Do programu „WF z klasą” przyłączyło się już 1087 szkół. Jego pomysłodawcą jest Centrum Edukacji Obywatelskiej. Akcję współfinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, a popiera ją również Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Ten ogólnopolski program edukacyjny ma zmienić myślenie o lekcjach WF-u w polskich szkołach. 

W sobotę podsumowano pilotażową edycję programu. Z zaproszonych gości przybyła była minister sportu i turystyki Joanna Mucha (ZOBACZ i POSŁUCHAJ), szefa tego resortu Andrzeja Biernata reprezentował dyrektor departamentu sportu powszechnego Dariusz Buza (ZOBACZ I POSŁUCHAJ), a przedstawicielem Ministerstwa Edukacji Narodowej była dyrektor Anna Wesołowska.


Konferencję rozpoczął panel dyskusyjny

Celem akcji jest zwiększenie aktywności uczniów i uczennic na lekcjach wychowania fizycznego oraz wsparcie nauczycieli wuefu w prowadzeniu atrakcyjnych i nowoczesnych lekcji. Dzięki inwencji, energii i zaangażowaniu nauczycieli i uczniów w programie, udało się zebrać imponujący katalog Dobrych Praktyk WF, który może być inspiracją dla wszystkich osób działających na rzecz aktywizacji sportowej młodych ludzi. W ankiecie, w której trzeba było odpowiedzieć na pytania „dlaczego lubię lub nie lubię lekcji wf odpowiedziało 36 tys. uczniów. Nowych pomysłów na „dobre wychowanie fizyczne” wciąż przybywa. 

 
W szkołach, które przystąpiły do akcji odbywają się „Sportowe  Okrągłe Stoły”. Uczniowie wraz z nauczycielami po partnersku debatują nad nowymi pomysłami dotyczącymi zajęć sportowych, spędzania przerw w szkole w sposób aktywny.


Plakat promujący akcję / Fot.MAS
 

W drugiej części konferencji przeprowadzono osiem grup warsztatowych o ciekawej tematyce. M.in.  „Jak pracować z rodzicami”, „Rozruszaj gminę” i „Mały mistrz – prezentacja założeń projektu”.
Medialnego wsparcia programowi udzieliła „Gazeta Wyborczej” i portal Sport.pl. Więcej informacji na http://www.ceo.org.pl

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest