21 grudnia 2013

Czeszki lepsze od naszych juniorek

W Pradze dwukrotnie towarzysko zmierzyły się reprezentacje juniorek, Czech i Polski. Gospodynie okazały się mało gościnne i zwyciężyły zespół prowadzony przez Monikę Marzec 28:18 i 32:26. Warto dodać, że to odpowiednio 14 i 15 zespół tegorocznych mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej.

– W pierwszym meczu do 26 min był remis. Wystarczyło jednak kilka błędów, aby rywalki nam „odjechały – opowiada trener Marzec. – W drugiej części nic nam się nie układało i Czeszki powiększyły jeszcze przewagę. 

Rewanż już był bardziej wyrównany, ale również zakończył się wygraną zespołu gospodarzy. Do przerwy był remis, ale wystarczył przestój polskiego zespołu, aby Czeszki fragment gry wygrały 6:0. Ta różnica utrzymała się do końcowej syreny.

Trener Marzec po dwumeczu najbardziej była zadowolona z postawy lewoskrzydłowych: Gabrieli Urbaniak, Dagmary Nocuń i Lucyny Trzczak. Momentami mogła się podobać gra na kole Dagmary Radzikowskiej.       

Czechy – Polska 28:18 (11:6)
POLSKA: Januchta, Krupa – Urbaniak 3, Mokrzka 4, Świerżewska 3, Zimny 1, Balsam 1, Nocuń 1, Trzczak 1, Kwiecińska 1, Trawczyńska 1, Radzikowska 1, Jackiewicz 1, Jurczyk, Oreszcuk.

Czechy – Polska 32:26 (15:15)
POLSKA: Januchta, Krupa – Urbaniak 4, Mokrzka 1, Zimny 2, Balsam 3, Nocuń 3, Trzczak 5, Kwiecińska 3, Złomańczuk 1, Choromańska 1, Radzikowska 3, Jurczyk, Oreszcuk.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest