20 stycznia 2014

Dania już w półfinale

Gospodarze mistrzostw Europy, zwycięstwem nad Węgrami 28:24, zapewnili sobie udział w półfinałach turnieju. Podopieczni Ulrika Wilbeka w poniedziałek zanotowali piątą wygraną w imprezie. O drugie miejsce w najlepszej czwórce korespondencyjnie w Grupie I powalczą ekipy Hiszpanii i Islandii.

Ten ostatni zespół musiał sporo się natrudzić, aby pokonać Macedonię. Drużyna z Bałkanów prowadziła nawet przez 19 min pierwszej połowy. Później rolę się odwróciły, ale Skandynawowie do finałowej minuty nie mogli być pewni zainkasowania dwóch punktów. Ostatecznie zespół z „Wyspy Gejzerów” wygrał 29:27.

Później na boisku wyszły ekipy Austrii i Hiszpanii. Drużyna Manolo Cadenasa nie jest w najwyższej formie. Potwierdził to już mecz pierwszej fazy przeciw Norwegii. Być może Hiszpanie zamierzali wygrać najmniejszym nakładem sił, ale zaprezentowana dyspozycja nie mogła nikogo zachwycić. Mistrzowie świata po 60 minutach zwyciężyli 28:27 i są już bardzo blisko gry w strefie medalowej.

Na podobny układ nie mogą już liczyć Węgrzy. Zespół Lajosa Mocsaia walczył ambitnie, ale na niewiele się to zdało. Duńczycy idą jak taran przez turniej i pokonują każdą przeszkodę, którą napotkają na swojej drodze. Gospodarze turnieju zresztą nie ukrywają, że interesuje ich wyłącznie obrona mistrzowskiego tytułu. Zwycięska 28:24 potyczka z Madziarami była dla nich tylko epizodem w realizacji tego celu.