3 lutego 2014

Mała Liga Pilki Ręcznej

Po miesiącu przerwy Mała Liga Piłki Ręcznej wznowiła rozgrywki. W piątek, 24 stycznia hala w Libuszy zatętniła życiem. Wszystko za sprawą młodych adeptów piłki ręcznej, którzy od wczesnych godzin rannych świetnie bawili się grając w piłkę ręczną.

Impreza obchodzi już swoje piąte urodziny. Miło nam poinformować, iż do Patronów Honorowych Małej Ligi dołączyło Stowarzyszenie Zasłużonego Reprezentanta Polski w Piłce Ręcznej.

Turniej jest kontynuacją corocznych zmagań najmłodszych sportowców w ramach Małej Ligi Piłki Ręcznej Wiertmet Handball Cup. Tegoroczna edycja realizowana jest przez tarnowskie Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO. Organizacja wygrała konkurs dotacyjny, którego założeniem jest wzbogacanie oferty edukacyjnej i kulturalnej na terenach wiejskich. Środki na realizację projektu przekazała FUNDACJA PZU.

Uczniowski Klub Sportowy Wiertmet w Libuszy oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Libuszy są partnerami projektu, który nosi nazwę "Mała liga piłki ręcznej – wielki sport na ziemi gorlickiej”.

W rozgrywkach V edycji uczestniczą dzieci z UKS-ów z Libuszy, Bochni, Racławic, Binarowej, Lipinek, Wilczysk, Skrzyszowa i Tuchowa. To właśnie one są w tym przedsięwzięciu są najważniejsze.

– Głównym naszym celem jest stworzenie im dogodnych warunków do wspólnej zabawy, która stanowić będzie właściwe narzędzie wychowawcze i przyczyni się do wzrostu ich umiejętności ruchowych. Nie wykluczone, że w przyszłości część z nich będzie stanowiła o sile polskiej piłki ręcznej – powiedział nam Wojciech Bajorek, jeden z organizatorów ligi.

W oparciu o Małą Ligę powstaje innowacyjny system szkolenia dzieci i młodzieży w powiecie gorlickim. Może on być doskonałym przykładem dla innych ośrodków, jak promować piłkę ręczną i zachęcać do jej uprawiania.

Po trzech turniejach na pierwszym miejscu jest drużyna Ryszarda Burdy z UKS Wiertmet, następnie MOSiR Bochnia, na trzecim miejscu UKS Sęp Wilczyska.

Mała Liga Piłki Ręcznej w sezonie 2013/14 rozgrywana jest pod honorowymi patronatami:

Prezesa Honorowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce – Prof. dr hab. Janusza Czerwińskiego
Trenera brązowej olimpijskiej Reprezentacji Polski z Montrealu – Stanisława Majorka
Starosty Gorlickiego – Mirosława Wędrychowicza
Mistrza Polski w piłce ręcznej mężczyzn – KS Vive Targi Kielce
Stowarzyszenia Zasłużonego Reprezentanta Polski w Piłce Ręcznej.

KOMUNIKAT (WYNIKI i TABELA) – plik pdf

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest