7 lutego 2014

W Lubinie będzie elektrycznie

Mecz w Lubinie pomiędzy liderem, KGHM Metraco Zagłębiem a MKS Selgros Lublin od kilku dni elektryzuje nie tylko kibiców obu drużyn. Jego rozstrzygnięcie będzie miało decydujące znaczenie na rozstawienie pierwszej trójki zespołów przed play-off. Spotkanie pokaże Polsat Sport. Miesiąc temu awansem Energia AZS Koszalin wygrała na wyjeździe z Vistalem Gdynia.


KGHM Metraco Zagłębie Lubin – MKS Selgros Lublin / sobota g. 17:30 Polsat Sport

Ligowy klasyk rozpocznie serię meczów 17. kolejki, która została do rozegrania. Tydzień temu Zagłębie rozgromiło u siebie Vistal, a MKS Selgros pauzował. W pierwszej rundzie górą były lublinianki, które w ostatnim okresie notują zniżkę formy (katastrofa w Gdyni). Zobaczymy jaką strategię przyjmą panie trener prowadzące zespoły. Bożena Karkut jest w nieco uprzywilejowanej sytuacji – jej drużyna gra we własnej hali. Podopieczne Sabiny Włodek nie z takich jednak opresji już wychodziły obronną ręką. Warto pamiętać, że w poprzednim sezonie MKS dwukrotnie rywalizował na Dolnym Śląsku i dwukrotnie wygrał. Tylko zwycięstwo umożliwi lubliniankom powrót na fotel lidera. 


W pierwszej rundzie Lublin pokonał Lubin 29:23 / Fot. spr.lublin.pl

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – Pogoń Baltica Szczecin / sobota g. 18:00        

Zespół Henryka Rozmiarka jest zdeterminowany i nie ustaje w zabiegach uratowania PGNiG Superligi dla Piotrkowa Tryb. Mecz z czwartą w tabeli Pogonią Baltica i „urwanie” jej choćby punktu jawi się jako zadanie arcytrudne. W składzie szczecinianek występują dwie uczestniczki MŚ Serbia 2013 – Małgorzata Stasiak i Monika Stachowska. Ciekawie zapowiada się pojedynek najlepszych snajperek ligi: Agaty Wypych (117 bramek) i Agaty Cebuli (101). Ta druga zagra też przeciw swojej cioci – bramkarce Piotrcovii, Beacie Skurze.

SPR Olkusz – EKS Start Elbląg / niedziela g. 17:00

W Olkuszu humory po ubiegłotygodniowej wygranej w Jeleniej Górze znacznie się poprawiły. Nie zmieniło to jednak sytuacji „Srebrych Lwic” – dalej zajmują ostatnie miejsce w klasyfikacji. Dla elblążanek jakiekolwiek straty w tej potyczce mogą okazać się nie do odrobienia. Zespół Antoniego Pareckiego wciąż celuje w miejsce tuż za czołową trójką.

KPR Ruch Chorzów – KPR Jelenia Góra / niedziela g. 18:00

W Chorzowie zapowiada się walka na całego, z tym, że ciężar gatunkowy rywalizacji jest całkiem inny. Stawką jest ósme miejsca, które gwarantuje uratowanie bytu w superlidze. Tydzień temu na ławce trenerskiej jeleniogórzanek zadebiutował Michał Pastuszko, który sezon zaczynał w Ruchu jako asystent Zdzisława Wąsa. Ten drugi szkoleniowiec podał się do dymisji, gdy ">Niebieskie” przegrały w Jeleniej Górze, aż 28:42. Włodarze Ruchu apelują do swoich fanów o liczne przybycie do hali. Podobna mobilizacji w przypadku meczu z Energią AZS Koszalin zakończyła się sukcesem.

Vistal Gdynia – Energa AZS Koszalin 18:21 (11:11) – rozegrany 08.01.

Pauzuje: MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest