25 lutego 2014

Puławianie zagrają z Belgami

Azoty Puławy poznały swojego rywala, z którym przyjdzie im się zmierzyć w ćwierćfinale Challenge Cup. Będzie nim belgijski zespół United HC Tongeren. Pierwszy mecz odbędzie się 15/16 marca w Polsce, rewanż tydzień później na boisku rywala. We wtorek, w Wiedniu ustalono również pary półfinałowe tych rozgrywek.

Azoty, w przypadku wyeliminowania United HC Tongeren, w pólfinale zmierzą się ze zwycięzcą rywalizacji pomiędzy szwedzkim IK Saevenhof a ukraińskim ZTK Zaporoże. 

Awans United HV Tongeren do ćwierćfinałów Challenge Cup jest największym sukcesem w historii klubu na europejskiej arenie. Belgowie dotychczas najdalej dochodzili do 3. rundy rozgrywek organizowanych przez EHF. W tej edycji Challenge Cup – w 1/16 finału dwa mecze z cypryjskim SPE Strovolos rozegrali u siebie. W pierwszym spotkaniu przegrali 24:27, by w rewanżu wygrać 29:25. Następnym rywalem był luksemburski HB Dudelange, z pochodzącym z Elbląga Łukaszem Masiakiem w składzie. W pierwszym meczu drużyna Polaka przegrała w Belgii 24:31, a w rewanżu nie zdołała odrobić strat, zwyciężając 31:28. W tej sytuacji belgijski Tongeren awansował do ćwierćfinałów.  

Ćwierćfinały:
KS Azoty Puławy (POL) – United HC Tongeren (BEL)
IK Saevehof (SWE) – ZTR Zaporoże (UKR)
Cocks (FIN) – RK Metaloplastika Sabac (SRB),
HC Odorhei (ROU) – Aguas Santas-Milaneza (POR)

Półfinały:
Cocks (FIN)/RK Metaloplastika Sabac (SRB) – HC Odorhei (ROU)/Aguas Santas-Milaneza (POR)
IK Saevehof (SWE)/ZTR Zaporoże (UKR) – IK Saevehof (SWE) – ZTR Zaporoże (UKR)/KS Azoty Puławy (POL) – United HC Tongeren (BEL).

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest