25 lutego 2014

Walczą o inne cele

Wszystkie spotkania 20.kolejki PGNiG Superligi kobiet zostaną rozegrane w najbliższą środę. Zagłębie Lubin potrzebuje jeszcze dwóch punktów, aby rundę zasadniczą zakończyć na pierwszym miejscu. Na dole tabeli zespoły zagrożone spadkiem z duża zaciętością walczą o każdy punkt.

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz – KPR Ruch Chorzów / środa g. 16:00
Nowosądeczanki w poprzedniej kolejce sprawiły swoim kibicom niemiłą niespodziankę w postaci porażki z outsiderem w Olkuszu. „Góralki” są w stanie poprawić jeszcze siódme miejsce, ale nie mogą już pozwolić sobie na kolejne wpadki z zespołami niżej notowanymi. Tak naprawdę punkty bardziej są potrzebne chorzowiankom, które chcą na koniec rundy zasadniczej zameldować się w czołowej ósemce.

MKS Selgros Lublin – SPR Olkusz / środa g. 17:00
Na górze tabeli też trwa wyścig o zajęcie jak najlepszej pozycji przed play-off. Mistrzynie Polski mogą nawet po pierwszej fazie rozgrywek zająć pierwsze miejsce, ale nie wszystko od nich już zależy. Teraz głównym celem jest wyprzedzenie wicelidera – Vistalu. W tym celu lublinianki muszą w tej kolejce ograć „Srebrne Lwice” i liczyć na potknięcie gdynianek w Elblągu. Środowa rywalizacja z SPR będzie nie tylko dobrą okazją do zanotowania trzeciej wygranej z rzędu, ale też formą sprawdzianu przed weekendowym dwumeczem z Pogonią Baltica Szczecin. MKS wciąż zabiega o podwójną koronę w tym sezonie.

EKS Start Elbląg – Vistal Gdynia / środa g. 17:00
Elblążanki zapewne będą chciały zrehabilitować się za wpadkę w Piotrkowie Tryb. Może to jednak skutkować przekreśleniem szans wywalczenia czwartego miejsca, gdyż przed ekipą Antoniego Pareckiego teraz mecze z Vistalem i Zagłębiem. To kolejny mecz z serii, w którym na boisku będzie można zobaczyć kilka reprezentantek 4. drużyny świata.

KPR Jelenia Góra – KGHM Metraco Zagłębie Lubin / środa g. 17:00
Rozpędzone „Miedziowe” pewnie zmierzają na pierwszym miejscu do mety rundy zasadniczej. Najgroźniejsze rywalki zostały już w tyle, ale podopieczne Bożeny Karkut nie mogą pozwolić sobie na chwilę odpoczynku. Takim spotkaniem będzie właśnie potyczka z jeleniogórzankami. Oba zespoły zabiegają o zupełnie inne cele. Zagłębie celuje w złoty medal, a KPR walczy o utrzymanie się w elicie. Lubinianki w przypadku zwycięstwa zapewnią sobie miejsce nr 1 przed play-off

Pogoń Baltica Szczecin – Energia AZS Koszalin / środa g. 18:00 Polsat Sport
Pogoń po porażce w Lubinie straciła już szanse na trzecie miejsce, ale musi pilnować czwartej pozycji. Koszalinianki występów z ostatniego tygodnia nie mogą zaliczyć do udanych. Grając we własnej hali przegrały dwa razy w lidze (Zagłębie i Selgros) i pokonały w Pucharze Polski Vistal, ale w bilansie dwumeczu nie dało im to prawa gry w turnieju Final Four. Wyniki z czołowymi zespołami dobitnie wskazują, że Energa jest w stanie z nimi prowadzić wyrównaną walkę, ale zbyt wąska kadra nie ułatwia odnoszenie zwycięstw.

pauzuje: MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest