26 lutego 2014

Przed sezonem na plaży

Na początku lutego br. w Chorzowie odbyło się spotkanie Komisji ds. plażowej piłki ręcznej ZPRP. Opracowano kalendarz turniejów o Mistrzostwo Polski i Puchar Polski na sezon 2014. Przydzielono organizację Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Komisja podjęła decyzję o terminach i miejscach organizacji tych turniejów.

Turnieje rangi Mistrzostw Polski:
* 06-08.06. Inowrocław 
* 20-22.06. Mielno
* 27-29.06. Radon
* 04-06.07. Płock
* 18-20.07. Białobrzegi
* 01-03.08. Gdańsk

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
* 13-15.06.  Szczecin Dąbie

Puchar Polski
* 15-17.08.  Świnoujście


 
Przedyskutowano regulamin rozgrywek o MP na sezon 2014. Podjęto decyzję o zwiększeniu liczby turniejów mistrzowskich do sześciu. W sezonie 2014 będzie obowiązywał system wyłonienia mistrza Polski zgodny z regulaminem rozgrywek zaakceptowany przez Zarząd ZPRP (zasady podobne jak w sezonie 2013 – mistrzem Polski zostaje drużyna, która zdobędzie największą liczbę punktów z wszystkich spotkań rozegranych w turniejach mistrzowskich). Regulamin dostępny na stronie ZPRP.

W sprawach różnych poruszono następujące zagadnienia:
* Przedyskutowano konieczność spotkania Komisji z dyrektorem sportowym ZPRP Jerzym Eliaszem.
* Omówiono sprawy dotyczące trenerów kadr.
* Omówiono sprawy dotyczące kadry Polski, zgrupowań w Łodzi w SMS (zgrupowania zostały zaplanowane w preliminarzu Komisji).
* Omówiono zagadnienia dotyczące rozgrywek o MP w sezonie 2014.
* Zgłoszono konieczność opracowania własnego logo i papieru firmowego Komisji.
* Przedyskutowano możliwość powiększenia składu Komisji i przedstawiono kandydatów.
* Rozpatrzono pismo od BHT Piotrkowianin, które wpłynęło do Komisji.
* Ustalono, że termin następnego spotkania Komisji to spotkanie z dyrektorem sportowym ZPRP.

Uwaga!

Komisja przypomina wszystkim zainteresowanym, że w sezonie 2014 w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski i Puchar Polski będą klasyfikowane tylko drużyny, które są członkami ZPRP.

Komisja zaleca wszystkim organizatorom turniejów mistrzowskich, aby zgłosili swój turniej do EBT (European Beach Handball Tour).

Do 31.05.2014. Komisja przyjmuje zgłoszenia drużyn, które chcą brać udział w Mistrzostwach Polski. Zgłoszenia należy przesłać na adres: plazowka@zprp.org.pl. Na podany adres można wysyłać korespondencję w sprawach dotyczących naszej dyscypliny.

SKLEP KIBICA

Kup koszulkę reprezentacji

Pin It on Pinterest